Jechał autostradą. Do zderzaka miał przywiązanego.. aligatora! [FOTO]

Zdjęcie z Florydy zszokowało internautów. Jeden z kierowców poruszających się po autostradzie przewoził na swoim zderzaku... aligatora! To coś absolutnie niewiarygodnego!

Floryda. Aligator na zderzaku

Jedna z mieszkanek Florydy podczas przejazdu autostradą I-95, która znajduje się na południe od Melbourne, nie mogła uwierzyć własnym oczom! Zauważyła coś, co koniecznie musiała uwiecznić na zdjęciu! Jeden z kierowców miał do tylnego zderzaka przywiązanego martwego aligatora! Zwierzę było związane na całej długości ciała, liny przechodziły wokół pyska, grzbietu i ogona. Fotografia w błyskawicznym tempie obiegła Internet, mimo że została opublikowana w niedzielę 4 września. Internauci byli bardzo zaskoczeni tym niecodziennym widokiem. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy:

Dzieci gdzieś czekają na nowe zwierzątko domowe
Floryda to stan umysłu
Po prostu wziął małego fast fooda na obiad
Mam nadzieję, że naprawdę jest martwy...

Aligator na zderzaku. Czy to legalne?

Trudno stwierdzić, czy kierowca przewożący w ten sposób aligatora popełnił wykroczenie. Z pewnością można jednak stwierdzić, że taki widok może rozpraszać kierowców! Na Florydzie ludzie mogą polować na aligatory, jednak aby robić to legalnie, potrzebne jest specjalne pozwolenie wydawane przez Komisję Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody na Florydzie. Sezon na polowania rozpoczyna się 15 sierpnia, a kończy 1 listopada. Co ciekawe, prawo dopuszcza złapanie aligatora bez pozwolenia, jednak tylko w przypadku, gdy zwierzę sprawia problemy, a osoba łapiąca tego gada jest licencjonowanym traperem.

Czy aligator i krokodyl to to samo?

Zdecydowanie nie! Prawda jest taka, że krokodyle to nazwa rodziny, a należą do niej właśnie aligatory. Zwierzę nazywane krokodylem to tak naprawdę krokodyl właściwy. Jaka jest różnica między nim a aligatorem? Jest ich kilka!

  • Aligatory żyją tylko w słodkich wodach,
  • Aligator jest bardziej wytrzymały, może przeżyć w chłodniejszej wodzie,
  • Krokodyl jest znacznie większy od aligatora. Ma widoczne zęby nawet przy zamkniętej paszczy,
  • Paszcza krokodyla ma kształt litery "W", a aligatora – "U"

Nie brakowało doniesień o śmiertelnych atakach aligatorów na ludzi. Pisaliśmy o tym poniżej:

Wpadła do sadzawki, została zaatakowana przez aligatora. Kobieta nie żyje
Na oficjalnej stronie amerykańskiego dziennika pt. "The New York Times" pojawił sie tekst dot. ataku aligatora. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 88-letnia kobieta. Głos w sprawie zabrały służby. Co...

Śmiertelny atak aligatorów. Nie żyje kobieta
W ostatnim czasie można usłyszeć o wielu przypadkach ataków dzikich zwierząt, najczęściej sprawa dotyczy rekinów, chociaż zdarzyły się również ataki krokodyli. Tym razem do...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze