Jechała hulajnogą i potrąciła pieszą. Nagranie wypadku trafiło do sieci [WIDEO]

Kierująca hulajnogą potrąciła pieszą w Zielonej Górze. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, ponieważ zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Do sieci trafiło też nagranie incydentu.

Zielona Góra. Kierująca hulajnogą wjechała w pieszą

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 września 2022 roku, na ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Kierująca hulajnogą wjechała w kobietę, która wchodziła na przejście. Jak podaje policja, piesza upadła i uderzyła głową o asfalt. W wyniku potrącenia trafiła do szpitala ze złamaniem kości. Cały incydent zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, a lubuscy mundurowi zamieścili nagranie w sieci.

Potrącenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy

Zielonogórscy policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek drogowy. Lubuska Policja podała w komunikacie, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Funkcjonariusze ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Pieszych prosimy, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Pamiętajmy, że nawet jeśli pieszy ma pierwszeństwo, to powinien przede wszystkim dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, bo w zderzeniu z jakimkolwiek pojazdem: samochodem, rowerem czy właśnie hulajnogą, pieszy odnosi poważniejsze obrażania

– przypomina podinsp. Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Kierujesz hulajnogą? O tym musisz pamiętać!

W zeszłym roku weszły w życie nowe przepisy dla kierujących hulajnogami elektrycznymi. Użytkownicy tych pojazdów muszą jeździć po chodniku z zachowaniem szczególnej ostrożności. Ponadto powinni ustępować pierwszeństwa pieszym, tak aby nie utrudniać im poruszania się. Prędkość hulajnogi musi też być dostosowana do prędkości osób znajdujących się na chodniku. O czym jeszcze mówią przepisy?

  1. Limit prędkości dla hulajnóg elektrycznych wynosi 20 km/h.
  2. Zabronione jest korzystanie z hulajnogi przez więcej niż jedną osobę oraz przewożenie zwierząt czy ładunków.
  3. Podczas jazdy nie wolno używać telefonu komórkowego.
  4. Hulajnogą nie można przejeżdżać przez przejście dla pieszych, jeśli nie wyznaczono przejazdu dla rowerów.

Kobieta wjechała w drzewo. Podróżowała sama, ale twierdziła, że ktoś inny kierował samochodem...
Do nietypowej sytuacji doszło ostatnio na jednej z podkarpackich dróg w Krościenku Wyżnym. Tam pewna 37-latka wjechała w drzewo. Podróżowała sama, jednak nie chciała przyznać się do...

Oceń ten artykuł 4 1

Ogólna ocena Jechała hulajnogą i potrąciła pieszą. Nagranie wypadku trafiło do sieci [WIDEO] to: 80% / 100%, uzyskana z: 5 głosów.
Komentarze