Jurek Owsiak wydał oświadczenie o zmianie nazwy Przystanku Woodstock

Jurek Owsiak został zmuszony zmienić nazwę wydarzenia muzycznego organizowanego w Kostrzynie nad Odrą przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od dziś Przystanek Woodstock będzie nazywał się PolAndRock Festival. Jaki jest powód zmiany nazwy?

 

Dziś odbyła się konferencja prasowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na spotkaniu oświadczył,  że została zmieniona nazwa festiwalu, który od 23 lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Od dzisiaj festiwal będzie się nazywał „PolAndRock Festival”

Na stronie zostało opublikowane uzasadnienie tej zmiany: „Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa”.

  1. edycja „PolAndRock Festival” odbędzie się w dniach 2, 3, 4 sierpnia niezmiennie w Kostrzynie nad Odrą.
Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze