Kierowca przybija piątkę... niedźwiedziowi!

Dzikie zwierzęta potrafią być niebezpieczne. Do takich należy chociażby niedźwiedź, którego spotkanie na leśnym spacerze mogłoby skończyć się nieprzyjemnie. W sieci krąży nagranie, na którym niedźwiedź podchodzi do samochodu i... przybija piątkę kierowcy!

Niedźwiedź brunatny

To gatunek niedźwiedzia, który występuje na terenie Ameryki Północnej, Europy i Azji. Wyprostowany mierzy nawet 3 metry i może ważyć nawet 700 kg! Niedźwiedzie żyją do 50 lat i są wszystkożerne. Aktualnie nie grozi im wyginięcie, chociaż warto pamiętać, że na terenie Polski są objęte całkowitą ochroną. W naszym kraju można je spotkać w Karpatach i na Podkarpaciu, w Tatrach i Beskidach. W dawnych czasach ten gatunek występował liczniej w innych miejscach Polski i w Europie południowej, jednak został stamtąd wytępiony przez kłusowników.

Niedźwiedź przybija piątkę kierowcy!

Na opublikowanym nagraniu możemy zobaczyć kilka małych niedźwiadków. Maluchy wyszły na drogę uczęszczaną przez samochody. Widać, że są bardzo ciekawskie! Zamiast uciekać, jeden z nich śmiało podchodzi do jednego z samochodów, w którym kierowca uchylił szybę. Wystawił z niej rękę i zaczął machać do malucha, a by zachęcić go do podejścia bliżej. Niedźwiadek stanął na dwóch łapach i dosłownie przybił kierowcy piątkę! Po tym stał przez chwilę zdezorientowany, po czym szybko podbiegł do swoich przyjaciół. Nagranie jest niesamowicie urocze!

Te kaczki pierwszy raz skoczyły do wody. Zobacz urocze nagranie! [WIDEO]
Kaczki w są w naszym kraju dosyć popularnym widokiem. Mimo to widok kaczej mamy z małymi dziećmi potrafi skutecznie przykuć uwagę. Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, jak młode pierwszy raz wskakują do wody. Wygląda to wręcz zjawiskowo!

Oceń ten artykuł 0 0