Kwiaty na walentynki - jakie wybrać?

Chcesz kupić ukochanej osobie na walentynki kwiaty? Zastanawiasz się, jakie wybrać i które utrzymają się najdłużej? Mamy kilka wskazówek.

 

fot. shutterstock.com

Tradycyjne wybory na 14 lutego

Wśród osób odwiedzających kwiaciarnie przed walentynkami królują tradycyjne wybory. Róże – absolutny klasyk walentynkowy, tulipany w różnych kolorach, a także nieco zapomniane, ale wciąż urocze gerbery, cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto również zwrócić uwagę na róże gałązkowe, goździki oraz hiacynty w doniczkach, które są pięknym zwiastunem nadchodzącej wiosny.

Chcesz zaskoczyć? Postaw na oryginalność!

Jeśli jednak podążasz za zasadą, że walentynki to idealny moment na zaskoczenie ukochanej osoby, wybierz bukiet z różnorodnych kwiatów. Kwiaciarnie oferują szeroki wybór gatunków, które świetnie komponują się w mieszanych aranżacjach. Lwie paszcze, lewkonie czy inne egzotyczne kwiaty z pewnością zrobią wrażenie na obdarowywanej osobie.

Kolory kwiatów a przesłanie bukietu

Wybierając kwiaty, wiele osób kieruje się również symboliką kolorów. Chociaż czerwień to uniwersalny symbol miłości, warto pamiętać, że nie zawsze musi być ona jedynym wyborem. Ważne jest, aby bukiet odzwierciedlał uczucia i osobowość obdarowywanej osoby, niezależnie od tradycyjnych znaczeń kolorów.

Ile kwiatów wręczyć?

W kwestii ilości kwiatów w bukiecie również kryje się pewna symbolika. Tradycyjnie przyjmuje się, że parzysta liczba kwiatów jest przeznaczona na smutne okazje, podczas gdy nieparzysta ilość kwiatów symbolizuje radość i jest odpowiednia na walentynki czy inne święta. Aby uniknąć nieporozumień, warto zdecydować się na okazałą kompozycję, która wyeliminuje konieczność liczenia kwiatów.

Trwałość kwiatów – jak wybrać?

Zastanawiając się nad wyborem kwiatów, wiele osób pyta o ich trwałość. Choć wiele zależy od odpowiedniej pielęgnacji, to goździki mogą zachować świeżość nawet do trzech tygodni, podczas gdy np. tulipany są zdecydowanie mniej trwałe. Pamiętaj, by po zakupie jak najszybciej umieścić kwiaty w wodzie i regularnie ją wymieniać, a także podcinać łodygi, aby przedłużyć ich piękny wygląd.

Kwiaty na walentynki - jakie wybrać?

fot. shutterstock.com

Wybór idealnego bukietu na walentynki może być przyjemnym doświadczeniem, jeśli tylko zastosujesz się do powyższych wskazówek. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na tradycyjne róże, czy na bukiet pełen oryginalnych kwiatów, pamiętaj, że to przemyślany gest i uczucie, które za nim stoi, są najważniejsze.

8 naturalnych afrodyzjaków, które rozpalą zmysły
Planujesz wieczór we dwoje, który ma być niezapomniany? A może chcesz dodać pikanterii waszym relacjom? Nie musisz szukać daleko! Oto kilka naturalnych afrodyzjaków, które znajdziesz w swojej kuchni i które wzmocnią wasze doznania.

Oceń ten artykuł 0 0