Laura Bączkiewicz - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior?

Laura Bączkiewicz to tegoroczna reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior. 11 grudnia wystąpi scenie w Erywaniu z utworem "To the Moon". Co wiemy o Laurze? Ile ma lat, skąd pochodzi i jak do tej pory rozwijała się jej kariera?

Laura Bączkiewicz na Eurowizji Junior 2022

Laura Bączkiewicz w niedzielę 11 grudnia 2022 roku będzie reprezentować Polskę w 20. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Erywaniu. Bilet do Armenii zdobyła dzięki zwycięstwu w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”. Na scenie wystąpi z utworem „To the Moon”. Czy uda jej się odnieść sukces na miarę Roxie Węgiel, Viki Gabor czy Sary James – przekonamy się już wkrótce.

Laura Bączkiewicz – piosenka na Eurowizję

Laura Bączkiewicz reprezentuje Polskę na dziecięcej Eurowizji z utworem „To the Moon” („Lot na Księżyc”). Za kompozycję odpowiada Jakub Krupski, tekst napisała natomiast Monika Wydrzyńska. Piosence „To the Moon” towarzyszy opublikowany w listopadzie teledysk w reżyserii Pascala Pawliszewskiego. Oprócz młodej wokalistki występują w nim tancerze z Egurrola Dance Studio.

Laura Bączkiewicz – wiek, kariera, kim jest

Laura Bączkiewicz ma 11 lat. Ta pochodząca z Konina nastolatka swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 4 lat. Pierwsze kroki stawiała w Konińskim Domu Kultury, obecnie natomiast kształci się w Studiu Piosenki Estradowej Hit. Laura tylko śpiewa, ale jest też aktorką dubbingową. Jej głos można usłyszeć w wielu filmach animowanych.

Laura Bączkiewicz w „The Voice Kids”

Podobnie jak wiele innych reprezentantek Polski w konkursie Eurowizji Junior, Laura po raz pierwszy z wielką sceną zetknęła się w „The Voice Kids”. 11-latka była uczestniczką piątej edycji wspomnianego show. Podczas przesłuchań w ciemno swoim wykonaniem utworu „Dancing Queen” Abby odwróciła wszystkie fotele. Zdecydowała się dołączyć do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, pod skrzydłami którego dotarła do samego finału.

Laura Bączkiewicz na Instagramie

Laurę Bączkiewicz udziela się również na Instagramie. 11-latka posiada tam oficjalny profil (@laura.baczkiewicz), za pośrednictwem którego na bieżąco relacjonuje przygotowania do występu w Erywaniu. Laurę na Instagramie obserwuje obecnie nieco ponad 13 tysięcy osób. Nie ma wątpliwości, że po występie na Eurowizji Junior ta liczba znacząco wzrośnie.

Eurowizja Junior 2022 w Erywaniu

20. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Eurowizja Junior) odbędzie się 11 grudnia 2022 roku w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. Transmisję, która rozpocznie się o godzinie 16.00 czasu środkowoeuropejskiego, będzie można śledzić na kanałach TVP oraz na oficjalnym kanale Junior Eurovision Song Contest na YouTube:

Oceń ten artykuł 0 0