Marzia Gaggioli zostanie gwiazdą Eurowizji? Włoszka śpiewająca po polsku podbiła internet!

Włoszka od wielu lat wykonuje piosenki, które śpiewa łamaną polszczyzną. Kojarzy ją niemal każdy! Jej najpopularniejsza piosenka ma na YouTube ponad 2 miliony wyświetleń!

Marzia Gaggioli to prawdziwa poliglotka. Oprócz włoskiego zna również angielski, niemiecki, chiński, japoński i rosyjski. Najbardziej ulubiła sobie jednak język polski, w którym najczęściej śpiewa. 32-latka urodzona w Rzymie jest w Internecie niemałą gwiazdą – głównie właśnie wśród Polaków. Wielu z fanów Marzii chciałoby, by Włoszka reprezentowała nasz kraj na tegorocznej Eurowizji.

W rozmowie z magazynem POPHEART artystka zdradziła, że bardzo cieszy ją takie poparcie ze strony swoich polskich fanów. "Zdaję sobie sprawę z tego, że moi fani chcieliby abym wystąpiła, i jestem dumna z tego wsparcia. Chciałabym reprezentować Polskę na Eurowizji! To byłoby spełnienie moich marzeń" – powiedziała.

Przypomnijmy, że dotychczas swoją chęć reprezentowania Polski w konkursie Eurowizji w Kijowie wyrazili Mateusz Maga, Alicja Ruchała, Gosia Andrzejewicz i Iwona Węgrowska. Krajowe eliminacje odbędą się 11 lutego, natomiast zgłoszenia można nadsyłać do 20 stycznia. Niestety, z udziałem Gaggioli w polskich eliminacjach do Eurowizji może być problem. Nowy regulamin konkursu zaznacza bowiem, że o reprezentowanie naszego kraju mogą ubiegać się jedynie osoby posiadające polskie obywatelstwo – którego niestety włoska artystka nie ma.

"Do Krajowych Eliminacji mogą być dopuszczeni wykonawcy, którzy są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej (nie dotyczy artystów akompaniujących, towarzyszących głównemu wykonawcy/wykonawcom, w tym chóru) i skończyły lub ukończą 16 lat najpóźniej w dniu 13 maja 2017 r. Do zgłoszenia niepełnoletniego (w dniu złożenia zgłoszenia) wykonawcy należy dołączyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych z dokładną informacją dotyczącą daty urodzenia wykonawcy/wykonawców" – brzmi zapis w regulaminie.Fani artystki apelują jednak do Telewizji Polskiej, by ten konkretny zapis w regulaminie został zmieniony. Posłuchaj ostatniego singla Marzii Gaggioli – "Nie poddam się". Czyż nie nadawałaby się na naszą reprezentantkę?

Oceń ten artykuł 6 16

Ogólna ocena Marzia Gaggioli zostanie gwiazdą Eurowizji? Włoszka śpiewająca po polsku podbiła internet! to: 27% / 100%, uzyskana z: 22 głosów.