Masz tak na imię? Bardzo prawdopodobne, że będziesz miał w życiu szczęście!

Wybieranie imienia dla dziecka to wielka chwila dla każdego rodzica. Od dawna wierzono, że symbolika ma w tej kwestii ogromne znaczenie. Oto lista imion, które są uważane za najbardziej szczęśliwe!

1.  Jerzy

Imię to pochodzi od greckiego słowa "georgios", które oznacza "pracownika ziemnego". Może być wspaniałym drogowskazem na całe życie. Sieć kasyn Grosvenor Casinos przeprowadziło badania, z których wynika, że aż 37,3% osób z takim imieniem osiągnęło sukces. Jerzy najczęściej wykonuje zawody związane z komunikacją i wymianą informacji takie jak: dziennikarz, logistyk, polityk czy handlowiec.

2. Faustyna

Pochodzi od łacińskiego "faustus", czyli "błogi, pomyślny". Może również oznaczać "być przychylnym". Najbardziej znaną przedstawicielką tego imienia jest św. Faustyna. Kobiety o tym imieniu często są zdeterminowane i cechuje ich upór w działaniu. Szczęścia przynoszą im zazwyczaj zajęcia związane z obrotem gotówki i kosztowności np. praca w korporacji, banku czy lombardzie.

3. Edmund

Swoje korzenie ma w języku angielskim, gdzie oznaczało "zapewniający opiekę" lub "ten, który broni dobra". Często nosili je królowie, bądź święci, przez co często jest uznawane za zwiastun szczęścia. Fortuna dopisuje losowi Emunda. Są uparci, ale prostolinijni. To indywidualiści, którzy swoją determinacją osiągają sukcesy.

4. Beata

Imię to wzięło sie od łacińskiego słowa "beatus", oznaczającego "szczęśliwy", "błogosławiony" oraz "walcząca". Osoba, która je nosi, ma zyskać powodzenie w życiu. Ma wiele odpowiedników w różnych językach. Te kobiety cechuje umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Mają zadatki na to, aby wieść wygodne i bogate życie.

5. Szymon

Męskie imię pochodzenia biblijnego, które znaczy tyle samo co "Jahwe wysłuchał". To często ludzie prostoduszni, zaradni, praktyczni, ale przede wszystkim pracowici. Czasami zmuszają się do pracy nad sobą, ale to sprawia, że nie obcy im rozwój osobisty. Fascynuje ich bogactwo oraz dążenie do zdobycia dóbr materialnych. Chętnie i często korzystają z dobrodziejstw świata.

6.  Diana

Nadanie dziewczynce takiego imienia ma niezwykłą symbolikę. Wywodzi się od łacińskiego imienia bogini przyrody, łowów, Księżyca oraz płodności. Rzymska Diana była patronką narodzin i kobiet ciężarnych. To imię ułatwia nawiązywanie znajomości, niezależność, logiczne myślenie. Osoby tak nazwane są niezależne, ze spokojem przyjmują niepowodzenia i pracują nad swoimi wadami.

7. Aleksander

To imię ma greckie pochodzenie i oznacza "obrońcę wojowników". Niewątpliwie wielu kojarzy się z Aleksandrem Wielkim. Mężczyźni o tym imieniu konsekwentnie realizują wyznaczone sobie cele, pną się po kolejnych szczeblach kariery, są zorganizowani i kochają porządek. Są odpowiedzialni, inteligentni, pracowici oraz błyskotliwi, co ułatwia im awans społeczny.

Jakie są mocne i słabe strony zodiakalnych Lwów?
Zodiakalne Lwy to osoby, które urodziły się między 23 lipca a 23 sierpnia, chociaż czasami te daty mogą przedłużyć się o jeden dzień. W razie wątpliwości warto sprawdzić swój znak za pomocą internetowego kalkulatora. A jakie są zodiakalne Lwy?

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze