Najpierw wykonał ten znak, a następnie okradł kościół. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

Ten przestępca na długo zapamięta tę „lekcję religii”. Kamery monitoringu zarejestrowały moment kradzieży, do jakiej doszło w jednej z podkrakowskich świątyń. Tuż przed zuchwałym występkiem złodziej wykonał zaskakujący ruch...

Kradzieże w małopolskich kościołach

Małopolska Policja poinformowała o zuchwałej kradzieży, do jakiej doszło w województwie małopolskim. W podkrakowskich Myślenicach mundurowi złapali parę złodziei, których celem były świątynie, a dokładniej – datki składane do kościelnych skarbonek. Tuż po wpłynięciu zgłoszenia o kradzieży sprawą zajęli się funkcjonariusze, którzy zatrzymali 27-latka i jego o 6 lat młodszą partnerkę:

(…) Znalezienie sprawców stało się faktem już po dwóch dniach. Pomocna była identyfikacja samochodu, jakim poruszali się przestępcy dzięki nagraniom monitoringu kościelnego oraz pracy operatora kamer miejskich (…).

Kilkunastosekundowe nagranie z momentu kradzieży znalazło się w sieci. Widać na nim, jak rabuś, wchodząc do kościoła, najpierw uklęka na jedno kolano i najprawdopodobniej wykonuje znak krzyża, by następnie przystąpić do… zgarniania łupu!

Złodzieje zatrzymani

Okazało się, że myślenicka świątynia nie była pierwsza na liście, a para złodziei już wcześniej wykonała podobną „pracę”:

(…) 27-latek i jego 21-letnia partnerka przyznali się również, że podobnej kradzieży dopuścili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. W planie mieli również kolejne włamania do kościelnych skarbon (…)

– informuje Małopolska Policja.

Intrygujące jest również samo opracowanie planu: złapany mężczyzna miał bowiem wpaść na pomysł okradania miejsc sakralnych podczas przebywania w zakładzie karnym, gdzie odbywał wyrok za podobne przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

– czytamy w komunikacie.

Pijany kierowca uczył jeździć pijaną kobietę. Fatalne zakończenie "kursu nauki jazdy"
35-latek pod wpływem alkoholu próbował nauczyć swoją 32-letnią, równie pijaną koleżankę, kierowania samochodem. "Nauka jazdy" miała jednak swój finał na słupkach. Wszystko...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze