Nastoletnie ofiary śmiertelne i cztery osoby ranne. Masowa strzelanina. Jak doszło do tragedii?

W piątek w stanie Tennessee, w Nashville miała miejsce masowa strzelanina. Cztery osoby zostały ranne, natomiast trzy - w tym mężczyzna podejrzany o dokonanie zbrodni - zginęły na skutek odniesionych obrażeń. Jak doszło do tej tragedii?

Mieli przed sobą całe życie…

Morderstwo miało miejsce w piątek w nocy w Nashville. Policji udało się zidentyfikować ofiary, którymi są 18-letni Zacqueza Sherrell i 15-letni Travarius Sherrell – bracia. Funkcjonariusze także potwierdzają, że w strzelaninie zginął podejrzany o wszczęcie wymiany ognia29-letni Christian Akail Johnson. Z kolei, wciąż nie jest wiadome, co stało się z drugim domniemanym oprawcą.

Z zeznań świadków wynika…

Świadkowie tragedii relacjonują, że dwaj, uzbrojeni mężczyźni zapukali do drzwi mieszkania Sherrellów. Policja bierze pod uwagę, że jednym z motywów owych przestępców mógł być napad na tle rabunkowym.

Kto został ranny w strzelaninie?

Funkcjonariusze poinformowali, że w strzelaninie została ranna 40-letnia matka Sherrellów, jak również jej 13-letni syn i dwie córki w wieku 16 i 20 lat. Niestety dwaj pozostali, najstarsi synowie ponieśli śmierć. Rokowania, co do zdrowia rannych są obiecujące. Lekarze zakładają, że wszyscy wrócą do pełni sił fizycznych, gdyż ich stan jest stabilny.

Co jeszcze ustalono?

Policja przekazała, że nie odkryła śladów, które wskazywałyby na włamanie do mieszkania Sherrellów. Funkcjonariusze również zarekwirowali dwa pistolety, ale jak później doniósł dziennik „Tennessean” – służby, de facto, odnalazły trzy bronie palne.

Rzecznik szkół publicznych w Nashville przekazał, iż bracia Sherrellowie, którzy zostali śmiertelnie postrzeleni, uczęszczali do średniej szkoły publicznej Pearl Cohn. Ponieważ mieli zaległości w nauce, więc objęto ich specjalnym programem kształcenia W.A. Bass Alternative Learning Center.

Jakie podjęto działania w kwestii strzelaniny?

Statystyki policji w Nashville pokazują, że w tym roku od 20 listopada odnotowano 491 ofiar strzelanin, w tym także samobójstw. Natomiast biuro szeryfa zaapelowało do mieszkańców hrabstwa, prosząc o pomoc w ujęciu drugiego sprawcy tragedii w mieszkaniu Sherrellów. Rzecznik policji Kristin Mumford podkreśliła, że śledczy intensywnie pracują nad ustaleniem wydarzeń sprzed strzelaniny. Wyjaśniła, iż policja przeprowadza szczegółowe rozmowy ze świadkami oraz osobami z otoczenia Sherrellów. Co ważne, funkcjonariusze starają się dotrzeć do każdego, kto może mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Źródło: PAP

Czytaj też:     

Podejrzany o śmiertelne pobicie mężczyzny w Warszawie. Wpadł na przejściu granicznym w Dorohusku
Rzecznik śródmiejskiej policji podinspektor Robert Szumiata poinformował, że policjanci z Warszawy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, obywatela Ukrainy prawdopodobnie odpowiedzialnego za pobicie ze skutkiem...

  
Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze