Nie chcesz pisać długiego tekstu? Chrome wkrótce zrobi to za Ciebie

Google nieustannie rozwija sztuczną inteligencję. Po wprowadzeniu tworzenia maili przez AI, funkcja "Pomóż mi napisać" ma trafić do przeglądarki Chrome. Aż trudno uwierzyć w to, ile będzie mogła za nas zrobić.

Wykorzystywanie sztucznej inteligencji do pisania różnego rodzaju tekstów nie jest niczym nowym. Choć technologia nieustannie się rozwija, to programiści będą musieli poświęcić jeszcze mnóstwo czasu, by nauczyć AI stylu pisania uderzająco podobnego do ludzkiego, np. autora tego artykułu.

Google oszczędzi nasze palce?

Powiedzmy sobie szczerze: pisanie czasami nie należy do przyjemności, zwłaszcza jeśli musimy wysłać długiego i formalnego maila. Jak się teraz okazało, Google podobno chce sprawić, by tworzenie tego rodzaju tekstów nie było już koszmarem.

Po zaimplementowaniu do Google Workspace pisania maili przez sztuczną inteligencję, prawdopodobnie nadszedł czas na to, by dostęp do podobnej funkcjonalności otrzymało szersze grono użytkowników. Dla wielu osób to z pewnością świetna informacja, bo przy tworzeniu dłuższych form na klawiaturze naprawdę łatwo o zmęczenie palców.

"Pomóż mi napisać" w Google Chrome

Jak podaje branżowy serwis "9to5Google", deweloperzy zamierzają wdrożyć funkcję "Pomóż mi napisać" do desktopowej wersji Chrome'a. Nowa opcja ma pojawiać się w wyskakującym okienku autouzupełniania w trakcie wpisywania tekstu online w każdym polu tekstowym, które napotkamy podczas surfowania po sieci. Google nie tylko napisze za nas post w mediach społecznościowych czy mail, ale także będzie w stanie zmienić napisane przez nas teksty na inny styl, np. formalny.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie udostępniona publicznie. Według portalu "9to5Google" może to nastąpić dopiero w lutym 2024 roku, gdy wypuszczona zostanie 122. wersja przeglądarki.

Oceń ten artykuł 0 0