Nie żyje kolejny aktor "Świata według Kiepskich". Stanisław Wolski miał 72 lata

Nie żyje Stanisław Wolski, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Mogliśmy go oglądać w produkcjach takich jak "Świat według Kiepskich", "Pierwsza miłość" czy "Wojna polsko-ruska".

Nie żyje aktor Stanisław Wolski

Stanisław Wolski nie żyje. Smutną wiadomość o śmierci polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wrocławski Teatr Kalambur. Stanisław Wolski zmarł 25 lutego 2021 roku w wieku 72 lat.

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku… Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam go będzie!

– przekazano w czwartek.

Stanisław Wolski – kim był?

Stanisław Wolski urodził się 8 sierpnia 1948 roku w Bielance w województwie dolnośląskim. Był aktorem związanym z wrocławską sceną teatralną. W latach 1974-1982 występował w tamtejszym Teatrze Kalambur. Grał również w filmach i serialach, był ponadto animatorem kultury, twórca happeningów i przedstawień ulicznych. Założył alternatywny teatr „Theatrum 70” i był współtwórcą kabaretu „Gralak Marian”.

Stanisław Wolski wystąpił w wielu popularnych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Zwykle wcielał się w niewielkie role. Widzowie mogą kojarzyć go z seriali „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość”, „Na sygnale”, „Tancerze”, „Ślad”, „Mała Moskwa” czy „Przygody psa Cywila” czy filmu „Wojna polsko-ruska”.

Oceń ten artykuł 22 99

Ogólna ocena Nie żyje kolejny aktor "Świata według Kiepskich". Stanisław Wolski miał 72 lata to: 18% / 100%, uzyskana z: 121 głosów.
Komentarze