Niektórzy klienci mogą stracić dostęp do aplikacji. Bank zapowiada zmiany

mBank wprowadza istotne zmiany w dostępie do swojej aplikacji mobilnej. Właściciele starszych modeli smartfonów mogą zostać zmuszeni do aktualizacji lub nawet wymiany urządzenia.

zdjęcie ilustracyjne, fot. Shutterstock/cozyta
zdjęcie ilustracyjne, fot. Shutterstock/cozyta

Zanim przejdziemy dalej, sprawdźmy najpierw, jakie są najnowsze wersje systemów na smartfonach: Apple wydał w ubiegłym roku system iOS 17, zaś Google szykuje się do udostępnienia 14. wersji Androida.

mBank żegna stare wersje systemów

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a lub iPada z systemem operacyjnym iOS/iPadOS w wersji niższej niż 16.0, to ta informacja jest dla Ciebie. mBank planuje wstrzymać aktualizacje swojej aplikacji dla systemów iOS starszych niż 16.0. Oznacza to, że aby nadal korzystać z najnowszych funkcji i zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, konieczne będzie zaktualizowanie oprogramowania swojego urządzenia do wersji 16.x.

Dla posiadaczy telefonów z systemem Android sytuacja wygląda podobnie, jednak z jednym istotnym wyjątkiem. mBank informuje, że na przełomie kwietnia i maja 2024 roku wyłączy działanie swojej aplikacji na urządzeniach z systemem operacyjnym starszym niż Android 8.0. Aby uniknąć utraty dostępu do aplikacji, użytkownicy będą musieli zaktualizować swoje oprogramowanie do wersji co najmniej 8.0.

Niektórym przyda się... wymiana telefonu

Dokładna data wstrzymania aktualizacji lub wyłączenia jej zostanie przekazana w kolejnych komunikatach banku. Wspomniane zmiany dotyczą przede wszystkim tych, którzy od co najmniej kilku lat nie zmieniali telefonu. Część starszych urządzeń straciła już wsparcie, dlatego jedynym sposobem na dalsze korzystanie z bankowości internetowej będzie zakup nowego smartfonu.

Bez względu na to, czy korzystasz z iOS, czy Androida, aktualizacje te są wprowadzane z jednego kluczowego powodu – bezpieczeństwa pieniędzy klientów. W miarę rozwoju technologii rosną również zagrożenia cyfrowe. Utrzymanie aplikacji na bieżąco z najnowszymi standardami bezpieczeństwa jest kluczowe dla ochrony danych i środków finansowych.

Apple wreszcie to zrobiło. Nowe aplikacje trafiły na Windowsa
Nie uwierzycie, ale to prawda. Apple przestał ograniczać swoje popularne usługi tylko do swoich urządzeń. Użytkownicy Windowsa mogą już korzystać z zupełnie nowych aplikacji.

Oceń ten artykuł 0 0