Nietypowa kradzież w Gdańsku. Złodziej wybił szybę dla książki serwisowej

We wtorek w gdańskim śródmieściu doszło do zdarzenia, które z pewnością można zaliczyć do kategorii nietypowych. 28-latek postanowił wybić szybę w zaparkowanym aucie, by dostać się do... książki serwisowej. Akcję rabunkową przerwał jednak czujny pracownik ochrony pobliskiego muzeum, który zatrzymał sprawcę na gorącym uczynku.

Zbił szybę w aucie, a jego łupem padła książka serwisowa samochodu, fot. KMP w Gdańsku
Zbił szybę w aucie, a jego łupem padła książka serwisowa samochodu, fot. KMP w Gdańsku

Podinspektor Magdalena Ciska przekazała, że straty wynikłe z tego niecodziennego procederu wyceniono na około 800 złotych. Nietrudno się domyślić, że dla 28-latka książka serwisowa musiała mieć szczególną wartość, skoro zdecydował się na tak ryzykowny krok.

Za taką kradzież grozi mu do 10 lat więzienia

Złodziej nie cieszył się jednak długo swoim łupem. Dzięki błyskawicznej reakcji pracownika ochrony został ujęty jeszcze przed przyjazdem policji.

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był pod wpływem 0,8 promila alkoholu. 28-latek trafił za kratki policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał dwa zarzuty za ukrycie dokumentu w postaci książki serwisowej i za usiłowanie kradzieży z włamaniem, za które odpowie w warunkach recydywy

– podała oficer prasowa.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, natomiast ukrywanie dokumentu, którym nie ma się prawa wyłącznie rozporządzać, jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wygląda na to, że 28-latek będzie miał teraz mnóstwo czasu na przemyślenia o tym, jak ważne jest regularne serwisowanie pojazdów.

Kierowcom opadały szczęki. Wjechał wózkiem inwalidzkim na "ekspresówkę"
W nietypowej sytuacji znaleźli się kierowcy jadący drogą szybkiego ruchu S61, gdy zauważyli mężczyznę poruszającego się wózkiem inwalidzkim. Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie, a zgłoszenia od zaskoczonych uczestników ruchu...

Oceń ten artykuł 0 0