Nowa piosenka Blanki już jest. Napisał ją... narzeczony Roxie Węgiel! [WIDEO]

Blanka Stajkow, tegoroczna reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji, prezentuje następcę "Solo" - nowy singiel "Boys Like Toys". Piosenka i towarzyszący jej teledysk są już w sieci.

Blanka wraca z „Boys Like Toys”

Po dziewięciu miesiącach od wydania „Solo” Blanka Stajkow wróciła z singlem „Boys Like Toys”. Najnowsza piosenka jest już dostępna w serwisach streamingowych, na YouTube pojawił się także towarzyszący jej teledysk. Co ciekawe, reżyserem i autorem zdjęć jest Adam Romanowski, który wcześniej stworzył mroczny klip do „Gladiatora” Janna, z którym Blanka konkurowała podczas preselekcji do Eurowizji. Ostatnio wyreżyserował też „Melodię tę” i „Wodospady” Dody.

Autorami i producentami samej piosenki są zaś Kevin Mglej – prywatnie narzeczony Roksany Węgiel, Jeremi Sikorski i Andrzej Jaworski, czyli trio Wolf House. Blanka również miała swój wkład w „Boys Like Toys”. Została uwzględniona jako współkompozytorka i współautorka tekstu.

Blanka – kariera

Mimo że „Boys Like Toys” to dopiero trzecia piosenka Blanki, to 24-letnia wokalistka zdążyła już dać się poznać europejskiej publiczności. Jej poprzedni singiel „Solo” niedługo po premierze zaczął być grany przez zagraniczne stacje radiowe. Zrobiło się o nim jeszcze głośniej, gdy Stajkow wygrała z nim polskie preselekcje do Eurowizji. W maju reprezentowała Polskę w konkursie w Liverpoolu, gdzie „Solo” skończyło ostatecznie na dziewiętnastej pozycji. Hit Blanki zdecydowanie mocniej docenili telewidzowie, bo u nich wokalistka była ósma.

Oprócz nowego „Boys Like Toys” i eurowizyjnego „Solo” Blanka ma na swoim koncie jeszcze piosenkę „Better”. To jej debiutancki singiel wydany w 2021 roku. Ponadto kilka miesięcy temu Stajkow nagrała cover świątecznego hitu Mariah Carey „All I Want for Christmas Is You”.

Oceń ten artykuł 0 3