Ominął korek, jadąc pod prąd. Szybko tego pożałował. Wszystko się nagrało [WIDEO]

45-letni kierowca był wyraźnie zniecierpliwiony długim staniem w korku. Mężczyzna ominął zator, jadąc pod prąd. Błyskawicznie tego pożałował, bo po chwili zatrzymał go nieoznakowany radiowóz.

"Nie popełnisz wykroczenia - nie zapłacisz mandatu!"

Tak komentują tę sytuację policjanci z piaseczyńskiej drogówki, którzy niedawno zatrzymali do kontroli 45-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna, najprawdopodobniej zniecierpliwiony długim staniem w korku, postanowił ominąć go, jadąc pod prąd. Szybko jednak pożałował tego manewru, bo w ślad za nim ruszył nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie opublikowali w sieci nagranie z tej interwencji.

Mężczyzna był wyraźnie zniecierpliwiony zatorem, który utworzył się na drodze dojazdowej do skrzyżowania o ruchu okrężnym przy ulicy Postępu. Postanowił ominąć korek i ruszył w drogę, omijając wszystkie pojazdy, a następnie na rondzie pojechał pod prąd

– relacjonuje asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej komendy.

Efekt był odwrotny do zamierzonego

45-latek, zamiast skrócić swoją podróż, znacznie ją wydłużył. Tuż po minięciu zakorkowanego ronda zobaczył i usłyszał policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie interwencji nie był w stanie wytłumaczyć policjantom, dlaczego postanowił naruszyć przepisy drogowe. Finał spotkania z mundurowymi mógł być więc tylko jeden.

Spotkanie ze stróżami prawa zakończył mandatem oraz punktami karnymi, które zostały dopisane na jego indywidualne konto

– dodaje asp. Gąsowska.

Policjanci przypominają, że pośpiech na drodze nie popłaca. Nadmierna prędkość i niebezpieczne manewry wciąż są jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków.

17-letnia rowerzystka uderzyła w busa. Niebezpieczny wypadek uwieczniła kamera [WIDEO]
Nastolatka poruszająca się na rowerze wjechała na przejściu dla pieszych wprost w bok busa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do sieci trafiło nagranie sytuacji.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Ominął korek, jadąc pod prąd. Szybko tego pożałował. Wszystko się nagrało [WIDEO] to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.