Ostatni oficjalny portret królowej Elżbiety II. Uwagę zwraca ten szczegół [ZDJĘCIE]

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W mediach społecznościowych pojawił się ostatni oficjalny portret monarchini. Uwagę w szczególności zwraca pewien szczegół...

Śmierć królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Była najdłużej panującym monarchą brytyjskim oraz najdłużej panującą królową w historii. Pogrzeb Elżbiety II odbył się w poniedziałek 19 września, a w uroczystościach wzięli udział przywódcy wielu państw. Ostatnią drogę królowej śledził niemal cały świat, a mnóstwo Brytyjczyków gromadziło się na ulicach, by wspólnie pożegnać uwielbianą królową.

Tuż przed pogrzebem w mediach społecznościowych pojawił się ostatni oficjalny portret Elżbiety II. Fotografia została opublikowana na kontach rodziny królewskiej w sieci.

Ostatni portret królowej

Na ujęciu królowa Elżbieta II prezentuje szeroki uśmiech, wpatrując się prosto w obiektyw. Uwagę zwraca także dobrana biżuteria: perły uzupełniają mieniące się broszki, które – jak się okazuje – mają też swoją historię. Jak podają zagraniczne media, Elżbieta II otrzymała je w prezencie na 18. urodziny. Podarek miał jej wręczyć ojciec – Jerzy VI.

Przed pogrzebem Jej Królewskiej Mości ukazała się nowa fotografia. Została wykonana w tym roku, aby uczcić Platynowy Jubileusz Jej Królewskiej Mości, ponieważ została pierwszym brytyjskim monarchą, który osiągnął ten kamień milowy (…) – brzmi zamieszczony opis.

Zdjęcie, które powstało z okazji 70-lecia panowania królowej, wykonał fotograf Ranald Mackechnie.

Królowa Elżbieta – mąż i dzieci

Królowa Elżbieta II została koronowana na królową Wielkiej Brytanii 2 czerwca 1953 roku. Od 9 września 2015 pozostawała najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Pobiła wówczas rekord swojej praprababci królowej Wiktorii, która panowała przez 63 lata. Od 13 października 2016 roku była ponadto najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

Prywatnie Elżbieta II była żoną, matką, babcią i prababcią. W 1947 roku poślubiła księcia Filipa, z którym miała czwórkę dzieci: Karola, Annę, Andrzeja i Edwarda. Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku w wieku 99 lat. Po śmierci Elżbiety II jej najstarszy syn – król Karol III – zaczął pełnić obowiązki monarchy. Jego następcą jest książę William (najstarszy syn Karola i księżnej Diany), a drugim w kolejce do tronu został potomek Williama i księżnej Kate – George.
Źródło: news.sky.com.

Wzruszające słowa księżniczki Anny po śmierci królowej Elżbiety II. Tak pożegnała mamę
Księżniczka Anna wydała oświadczenie, w którym pożegnała królową Elżbietę II. Jedyna córka monarchini w poruszających słowach wspomniała m.in. o ostatnich chwilach...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Ostatni oficjalny portret królowej Elżbiety II. Uwagę zwraca ten szczegół [ZDJĘCIE] to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.