Paliwo powyżej 8 zł? Kierowcy zbierają szczęki z podłóg. Zdjęcia ze stacji benzynowych [FOTO]

Olej napędowy będzie kosztować 8,50 zł za litr? Na niektórych stacjach benzynowych dystrybutory pokazywały zbliżoną wartość. Mamy jednak dobre informacje. Spada cena ropy, a tym samym tanieje paliwo w polskich rafineriach. Czy na stacjach będzie w końcu lepiej?

Ropa tanieje. To dobra wiadomość?

Ten kończący się tydzień upłynął pod znakiem ogromnych zawirowań na rynku ropy. Jeszcze w środę, za sprzedawaną w Europie ropę Brent, trzeba było zapłacić ponad 130 dolarów za jedną baryłkę. W piątek rano cena ta spadła do 111 dolarów od baryłki. Na dodatek Brent notowała rekordowe wahania na giełdzie: jej wartość potrafiła się zmieniać o 20 dolarów/b w trakcie jednej sesji.

Niestety, wojna w Ukrainie oznacza szalejące ceny na rynkach towarowych. Jeszcze przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji jedna baryłka Brent kosztowała 99 dolarów. Złe wieści dla rynków ropy ma firma Rystard Energy. Jej eksperci sądzą, że jeśli kraje nadal będą stosować sankcje na import rosyjskiej ropy, cena Brent może do lata sięgnąć nawet do 240 dolarów za baryłkę.

Ceny paliwa w Polsce, 11.03.2022

Według danych branżowego portalu e-petrol.pl, średnie ceny paliw w polskich rafineriach spadają już drugi dzień z rzędu. To spora zmiana, bowiem jeszcze w środę za olej napędowy trzeba było zapłacić 7 702/m sześc., a za popularną "dziewięćdziesiątkę piątkę" – 6 626 zł/m sześc. Jak w piątek, 11 marca 2022, kształtowały się średnie ceny paliw w polskich rafineriach?

  • Olej Napędowy (ON) – 7 060 zł/m sześc.
  • Pb 95 – 6 306 zł/m sześc.

Czy to oznacza, że ceny paliw będą stopniowo spadać? Ciężko to przewidzieć. Wciąż pod naszymi wpisami na Facebooku pojawiają się zdjęcia ze stacji benzynowych. Na kilku z nich widać, że ceny oleju napędowego już przekroczyły 8 zł za litr. Z kolei benzyna 95 kosztuje przeważnie 6,99 zł. Zobaczcie zdjęcia opublikowane przez naszych słuchaczy przez ostatnią dobę:

Złoty rośnie czy słabnie? Kurs najważniejszych walut rozwiewa wszelkie wątpliwości
Ile jest dziś wart złoty? O tym można dowiedzieć się z piątkowych notowań giełdowych. 11 marca 2022 roku o godz. 8:23 euro kosztowało 4,79 zł. Z kolei za dolara trzeba było zapłacić...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze