Pamiętacie "Despacito"? Wykonawca wielkiego hitu ogłosił koniec swojej kariery

Daddy Yankee ogłosił zakończenie kariery po 32 latach działalności. Gwiazdor muzyki reggeaton oraz współtwórca "Despacito" poinformował o tym przy premierze siódmego albumu. Wkrótce ma wyruszyć w ostatnią trasę koncertową.

Daddy Yankee – kariera

Daddy Yankee działa w branży muzycznej od 1990 roku. To właśnie on sprawił, że muzyka reggaeton, będąca połączeniem reggae, hip-hopu i rapu, stała się znana na całym świecie. Przez 32 lata muzyk z Portoryko wylansował wiele hiszpańskojęzycznych przebojów. Gwiazdor sprzedał łącznie prawie 20 milionów egzemplarzy swoim nagrań, a wiele z jego utworów podbijało prestiżowe notowanie Billboard.

Artysta był też wielokrotnie wyróżniany. Zdobył aż 184 nagrody, a przez całą swoją karierę otrzymał prawie... 500 nominacji! Daddy Yankee jest też współtwórcą wielkiego światowego przeboju – "Despacito". Teledysk do piosenki nagranej wspólnie z Luisem Fonsim przez wiele lat był najczęściej odtwarzanym filmem w historii YouTube'a. Do dziś odtworzono go w serwisie ponad 7,7 miliardów razy!

Daddy Yankee rusza w ostatnią trasę i kończy karierę

Po prawie 10 latach Daddy Yankee wydał swój siódmy album studyjny. Jak się okazało, solowy krążek pt. "Legendaddy" jest ostatnim w jego karierze. Gwiazdor opublikował na YouTube specjalne nagranie, w którym poinformował fanów o zakończeniu muzycznej działalności. Latynoski gwiazdor nie zamierza jednak tak szybko zostawić swoich wielbicieli.

W sierpniu rozpocznie się jego ostatnia trasa koncertowa "La Última Vuelta World Tour". Daddy Yankee wystąpi na scenach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i krajach Ameryki Południowej. Finał tournée zaplanowany jest na 2 grudnia. To będzie ostatnia okazja, aby zobaczyć go podczas występu. Po zakończeniu trasy artysta uda się na muzyczną emeryturę.

Zaprezentuję wam moje najlepsze produkcje, najlepszą trasę koncertową i pożegnam się, celebrując te 32 lata doświadczenia

– mówi Daddy Yankee na pożegnalnym filmie.

Będziecie tęsknić za jego muzyką?

Viki Gabor jako Michael Jackson w "TTBZ". To aż niewiarygodne! Widzowie w szoku [WIDEO]
Viki Gabor w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" już kilkukrotnie musiała mierzyć się z niełatwymi zadaniami i za każdym razem radziła sobie znakomicie. Przed młodą wokalistą kolejne wyzwanie -...

Oceń ten artykuł 0 0