hity na MAXXa
hity na MAXXa

Pamiętacie "Despacito"? Wykonawca wielkiego hitu ogłosił koniec swojej kariery

Daddy Yankee ogłosił zakończenie kariery po 32 latach działalności. Gwiazdor muzyki reggeaton oraz współtwórca "Despacito" poinformował o tym przy premierze siódmego albumu. Wkrótce ma wyruszyć w ostatnią trasę koncertową.

Daddy Yankee – kariera

Daddy Yankee działa w branży muzycznej od 1990 roku. To właśnie on sprawił, że muzyka reggaeton, będąca połączeniem reggae, hip-hopu i rapu, stała się znana na całym świecie. Przez 32 lata muzyk z Portoryko wylansował wiele hiszpańskojęzycznych przebojów. Gwiazdor sprzedał łącznie prawie 20 milionów egzemplarzy swoim nagrań, a wiele z jego utworów podbijało prestiżowe notowanie Billboard.

Artysta był też wielokrotnie wyróżniany. Zdobył aż 184 nagrody, a przez całą swoją karierę otrzymał prawie... 500 nominacji! Daddy Yankee jest też współtwórcą wielkiego światowego przeboju – "Despacito". Teledysk do piosenki nagranej wspólnie z Luisem Fonsim przez wiele lat był najczęściej odtwarzanym filmem w historii YouTube'a. Do dziś odtworzono go w serwisie ponad 7,7 miliardów razy!

Daddy Yankee rusza w ostatnią trasę i kończy karierę

Po prawie 10 latach Daddy Yankee wydał swój siódmy album studyjny. Jak się okazało, solowy krążek pt. "Legendaddy" jest ostatnim w jego karierze. Gwiazdor opublikował na YouTube specjalne nagranie, w którym poinformował fanów o zakończeniu muzycznej działalności. Latynoski gwiazdor nie zamierza jednak tak szybko zostawić swoich wielbicieli.

W sierpniu rozpocznie się jego ostatnia trasa koncertowa "La Última Vuelta World Tour". Daddy Yankee wystąpi na scenach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i krajach Ameryki Południowej. Finał tournée zaplanowany jest na 2 grudnia. To będzie ostatnia okazja, aby zobaczyć go podczas występu. Po zakończeniu trasy artysta uda się na muzyczną emeryturę.

Zaprezentuję wam moje najlepsze produkcje, najlepszą trasę koncertową i pożegnam się, celebrując te 32 lata doświadczenia

– mówi Daddy Yankee na pożegnalnym filmie.

Będziecie tęsknić za jego muzyką?

Viki Gabor jako Michael Jackson w "TTBZ". To aż niewiarygodne! Widzowie w szoku [WIDEO]
Viki Gabor w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" już kilkukrotnie musiała mierzyć się z niełatwymi zadaniami i za każdym razem radziła sobie znakomicie. Przed młodą wokalistą kolejne wyzwanie -...

Oceń ten artykuł 0 0