Policja bada sprawę kobiety, która zjadła zagrożony gatunek rekina

Policja bada sprawa kobiety z Chin, która opublikowała wideo, na którym przyrządza i zjada razem z mieszkańcami rekina. Gatunek rekina, który został zjedzony przez kobietę, jest zagrożony!

Chiny. Przyrządziła i zjadła rekina

Sprawa dotyczy chińskiej tiktokerki, która na tej platformie występuje pod pseudonimem Tizi. Jak podał portal Noizz, kobieta zamieściła na swoim profilu nagranie, na którym wyjmuje ona z paczki dwumetrowego rekina, kroi go i marynuje, a następnie wrzuca na grilla. Na końcu nagrania widać, jak kobieta dzieli się przyrządzonym jedzeniem z mieszkańcami miejscowości Nanchong, w której mieszka.

Może wyglądać okrutnie, ale jego mięso jest naprawdę bardzo delikatne

– powiedziała na nagraniu

Zjadła gatunek zagrożony

Sprawą zajęła się policja, ponieważ rekin, którego przyrządza i zjada na swoim filmie Tizi, to żarłacz biały – znajduje się on na liście gatunków wysokiego ryzyka. Oznacza to, że populacja żarłaczy białych maleje i wkrótce mogą być one zagrożone wyginięciem. W tej sprawie głos zabrała sama Tizi, która wytłumaczyła, że nabyła rekina z legalnego źródła, a oznakowanie produktu sugerowało, że jest jadalny i hodowany w niewoli. Tym informacjom zaprzecza lokalne biuro ds. rolnictwa, które uznało tłumaczenie kobiety za nieprawdziwe, jednocześnie wątpliwe jest czy zwierzę faktycznie było hodowane w niewoli – w praktyce hodowanie żarłaczy białych w niewoli jest niezwykle trudne. Oficjalnie nie wiadomo czy kobieta poniosła już konsekwencje. Jednak za nielegalne posiadanie żarłacza białego w Chinach grozi do 10 lat więzienia!

Atak rekina w Wielkiej Brytanii. Pierwszy raz od 150 lat...
Do kolejnego ataku rekina doszło w Wielkiej Brytanii. Kobieta, która nurkowała w wodach Oceanu Atlantyckiego, została ugryziona przez żarłacza błękitnego. Po ataku wystosowała ważny apel.

Przerażające nagranie! Rekin przepłynął tuż obok! [WIDEO]
W ostatnim czasie głośno jest o rekinach, które śmiało wpływają na tereny uczęszczane przez ludzi, nieraz atakując wypoczywających. Na jednym z nagrań zamieszczonych w sieci można...

 

Oceń ten artykuł 0 1
Komentarze