Ponad 2600 niedoręczonych przesyłek w domu listonoszki. Część z nich była otwarta

Listonoszka z Łazisk Górnych trzymała w swojej piwnicy ponad 2600 niedoręczonych przesyłek. Policjanci ujawnili, że część z nich została otwarta. 30-latka usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy skarżyli się na niedoręczone listy

W poniedziałek do policjantów zgłosiła się przedstawicielka jednego z urzędów pocztowych w Łaziskach Górnych – to małe miasto w województwie śląskim. Kobieta podejrzewała, że zatrudniona przez nią listonoszka od co najmniej miesiąca nie dostarcza listów i paczek do wskazanych adresatów. Mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji od pewnego czasu skarżyli się, że nie doręczono do nich wyczekiwanej korespondencji.

Listonoszka trzymała niedoręczone przesyłki w piwnicy

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi listonoszki. Okazało się, że 30-latka trzymała w piwnicy swojego domu ponad 2600 niedoręczonych listów i paczek. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili aż 279 otwartych przesyłek. W listach znajdowały się m.in.: karty bankomatowe, wezwania z Wojskiego Centrum Rekrutacji oraz jednostek Policji czy wyroki sądów.

Ponad 2600 niedostarczonych przesyłek w piwnicy listonoszki, fot. Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

30-latka usłyszała zarzuty

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy listonoszce ponad 30 dilerskich działek amfetaminy. 30-letnia kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W środę usłyszała zarzuty ukrywania korespondencji pocztowej, naruszenia tajemnicy korespondencji i posiadania amfetaminy. Kobieta tłumaczyła mundurowym, że nie była w stanie dostarczyć wszystkich paczek, a niektóre z nich otworzyła z ciekawości.

W trakcie przesłuchania przyznała się do winy

– czytamy w komunikacie mikołowskiej policji.

Jak podają funkcjonariusze, teraz grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mundurowi dodają, że "sprawa ma charakter rozwojowy".

Ponad 2600 niedoręczonych przesyłek w domu listonoszki. Część z nich była otwarta

Ponad 2600 niedostarczonych przesyłek w piwnicy listonoszki, fot. Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Rekordowy dojazd do pracy. Ta kobieta każdego dnia pokonuje przeszło 1500 km
29-latka codziennie pokonuje ponad 770 km, aby dojechać do pracy na drugim końcu kraju. Kobieta jest zatrudniona w liceum jako woźna. Do szkoły dojeżdża pociągiem.

Oceń ten artykuł 0 0