Rosyjski wulkan wybuchł. Opublikowano nagranie potęgi żywiołu [WIDEO]

Wybuchy wulkanów zawsze fascynowały. Erupcja jest co prawda zjawiskiem niezwykle niebezpiecznym, jednak wciąż ma w sobie coś przyciągającego. Internauci mogą zobaczyć wideo z wulkanicznej erupcji rosyjskiego wulkanu, który wybuchł kilka dni temu.

Ebeko – aktywny wulkan

Ebeko to wulkan znajdujący się w Rosji, dokładniej na Wyspach Kurylskich. Jednocześnie jest to najbardziej aktywny stożek wulkaniczny w tym regionie. Mieszkańcy przyzwyczaili się do jego częstych erupcji – w latach 1793-1991 odnotowano ich aż 11! Erupcje Ebeko są z reguły łagodne, inaczej było jednak w roku 1859, kiedy wybuch był trzykrotnie silniejszy niż wynosiła średnia!

Kolejna erupcja Ebeko

Ebeko ponownie wybuchł kilka dni temu, a nagranie z niesamowitej erupcji można zobaczyć w Internecie. Co ciekawe, nie jest to pierwsza oznaka aktywności wulkanu w tym roku! Poprzednia erupcja miała miejsce już kilka miesięcy temu i była pierwszą po 5 latach przerwy. Wyglądała ona dosyć spektakularnie, ponieważ tuż przed nią wulkan pokryty był śniegiem. Erupcja wyrzuciła więc śnieg, lód i popiół wysoko w niebo, co było bardzo efektownym zjawiskiem. Wybuch sprzed kilku dni został sfilmowany przez turystów, a samo nagranie zamieszczamy poniżej:

Zrobił sobie selfie na tle wulkanu. Chwilę później wpadł do krateru
Grupa nieodpowiedzialnych turystów zeszła ze szlaku na szczyt Wezuwiusza. Jeden z mężczyzn zrobił sobie zdjęcie, po czym jego telefon wpadł do krateru. Przy próbie jego odzyskania, turysta...

Rzeka lawy spływa z sycylijskiego wulkanu! Zobacz przerażające nagranie!
Erupcja Etny trwa! Wulkan wciąż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Do sieci trafiły nagrania, na których widać wylewające się ze szczelin rzeki lawy. Zobacz!

Oceń ten artykuł 0 0