Sensacyjne wieści dla Blanki. Chodzi o występ na Eurowizji

Blanka wygrała preselekcje "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję", tym samym stając się reprezentantką Polski. W środę pojawiły się nowe, istotne informacje w sprawie jej występu w półfinale. Wokalistka, która w Liverpoolu wystąpi ze swoim radiowym hitem "Solo", może otwierać szampana, bo to dla niej świetne wieści.

Blanka i „Solo” na Eurowizji

W lutym Blanka wygrała preselekcje „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” i tym samym w maju wystąpi w biało-czerwonych barwach na Eurowizji w Liverpoolu. Zwycięstwo wokalistki mocno podzieliło fanów konkursu, sama piosenka „Solo” także spotyka się z mieszanymi reakcjami. Bukmacherzy nie oceniają szans Blanki najlepiej, bo w aktualnych notowaniach nie wróżą jej nawet awansu do finału.

Które miejsce na Eurowizji zajmie Blanka? Taki wynik przewidują bukmacherzy. Złe wieści
Blanka w maju będzie reprezentować Polskę na Eurowizji. Czy jej radiowy hit "Solo" podbije Europę i dostanie się do wielkiego finału konkursu? Bukmacherzy ocenili szanse reprezentantki Polski na awans i nie mają...

Blanka dziewiąta w półfinale

„Solo”, z którym Blanka wystąpi w czasie zaplanowanego na 11 maja drugiego półfinału Eurowizji, zdecydowanie nie jest „pewniakiem” do awansu. Wokalistce może jednak pomóc pozycja startowa. W środę rozlosowano kolejność występów w obu półfinałach i dowiedzieliśmy się, że Stajkow zaprezentuje się jako dziewiąta. Jak zauważa dziennik-eurowizyjny.pl, to statystycznie jeden z najlepszych numerów.

Statystycznie najlepszą pozycją startową w kwestii top 10 televotingu jest numer 14., który do tej pory dał 81,25% skuteczności. (…) W tym roku pozycje numer 14. uzyskały Holandia (półfinał 1) oraz Albania (półfinał 2). Drugim najlepszym slotem, jeśli chodzi o ścisłą dziesiątkę w głosowaniu publiki, jest numer 9 – ma 71,43% skuteczności (…). W tym roku dziewiątki mają Noa Kirel z Izraela (półfinał pierwszy) oraz Blanka, reprezentantka TVP (półfinał 2)

– tłumaczy portal.

Statystyki mocno sprzyjają więc Blance. Dodajmy, że w tym roku – w przeciwieństwie do poprzednich lat – o wynikach półfinałów zadecydują wyłącznie widzowie. Europejska Unia Nadawców, czyli EBU, zrezygnowała z głosowania jury w tym etapie konkursu. Jurorzy będą oceniać piosenki dopiero w finale, który zaplanowano na 13 maja 2023 roku.

Eurowizja w Liverpoolu

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9-13 maja 2023 roku w Liverpoolu. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 37 państw. Na 9 maja zaplanowano pierwszy półfinał, a 11 maja będzie miał miejsce drugi półfinał z udziałem reprezentantki Polski. 13 maja w wielkim finale o zwycięstwo zawalczy 26 wykonawców: z Ukrainy (zeszłoroczny laureat), Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii („Wielka Piątka”) oraz po 10 zakwalifikowanych z każdego półfinału.

Oceń ten artykuł 26 96

Ogólna ocena Sensacyjne wieści dla Blanki. Chodzi o występ na Eurowizji to: 21% / 100%, uzyskana z: 122 głosów.