Te wózki w sklepach mają dodatkową funkcję! Klienci nie mają o tym pojęcia

Wiecie, że wózki w sklepach Lidl mają dodatkową funkcję? O czym dokładnie mowa i gdzie "schowany" jest pewien dość istotny element? Odsłaniamy karty!

Wózki sklepowe z „ułatwieniem” dla klientów

Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock

Chyba nikt nie lubi momentu, w którym zakupy zamieniają się w trudną walkę z produktami wypadającymi z kosza. Nie dziwi więc fakt, iż właściciele sklepów robią wszystko, by ułatwić swoim klientom robienie zakupów. Tak oto – jak podają internetowe fora i poradniki zakupowe – większość dużych wózków w sklepach Lidl posiada „ukrytą” funkcję, dzięki której przemierzanie sklepowych alejek stanie się prostsze. Mowa bowiem o uchwycie znajdującym się w dolnej części wózka (zwykle jest on zaznaczony kolorem czerwonym). Po jego pociągnięciu klient otrzymuje „dodatkową” półeczkę, na której może położyć cięższe zakupy bez konieczności podnoszenia ich w górę. W ten sposób zgrzewki wody lub inne cięższe produkty nie będą też blokować miejsca.

Na zakupy z dzieckiem

Co ciekawe, „dodatkowa” część wózka może być także wykorzystana w nieco inny sposób. Niektórzy rodzice robiący zakupy z kilkuletnimi dziećmi kontrolują swoje pociechy, mają je przed sobą. Swego rodzaju „ułatwieniem” jest więc umieszczenie malucha przed sobą właśnie na wspomnianej dodatkowej części tak, by dziecko trzymało się poręczy wózka. Oczywiście wszystko powinno odbywać się z zachowaniem ostrożności.

Wiedzieliście o takim „dodatku” do sklepowych wózków?

Wycofują produkty z Rosji i Białorusi. Jest decyzja popularnych sieci! Co zniknie ze sklepów?
Artykuły wyprodukowane w Rosji czy Białorusi znikną ze sklepowych półek. Na taki krok decydują się m.in. drogeria Kontigo (produkty pochodzenia rosyjskiego) i, jak wynika z ustaleń RMF FM, sklepy Netto oraz...

Oceń ten artykuł 0 14
Komentarze