Ukrainka dała koncert pośród zgliszczy Kijowa. To nagranie rozdziera serce [WIDEO]

Opublikowane wideo rozdziera serce! Obrazy po bombardowaniach w Ukrainie codziennie trafiają do sieci. Lecz to nagranie wyciska łzy z oczu! Ukraińska fortepianistka ostatni raz zasiadła do ukochanego instrumentu, aby zagrać na nim tuż przed opuszczeniem zniszczonego Kijowa...

Ukrainka dała koncert pośród zgliszczy Kijowa

Ukraińska artystka powróciła do zbombardowanego domu w stolicy, aby pożegnać się ze swoim życiem sprzed wojny. Kobieta zasiadła przy białym fortepianie i zagrała niesamowity koncert, któremu towarzyszą druzgocące ujęcia zmasakrowanych wnętrz pięknego domu. Widać powbijane okna, potłuczone szkła i ograbione pokoje, zdemolowane, ostrzelane ściany oraz połamane futryny. Natomiast potężny fortepian pozostał nietknięty przez jakąkolwiek broń. Instrument przetrwał, co prawda pokryty pyłem, ale jego brzmienie zachwyca i wzrusza.

To nagranie rozdziera serce…

Pożegnanie tej Ukrainki z jej domem jest wyjątkowe. Z pewnością zbombardowane wnętrza nie raz wypełniał dźwięk wirtuozerskich melodii, które wydostawały się z fortepianu. Być może dlatego, owe nagranie jest tak poruszające… Nie wiadomo, jaki los spotkał ukraińską artystkę po ewakuacji z Kijowa. Ale jej wspaniały koncert pośród zgliszczy kijowskiego domu, to wymowny akt tego, że ukraińska kultura nie umrze na skutek rosyjskich ataków.  

„Patrzcie Rosjanie, przeciwko komu walczycie”

Niedawno obiegło świat wideo, w którym dziewczynka – Amelia – zaśpiewała hit Disney’a z filmu „Kraina lodu”. Dziecko wykonało słynny utwór wewnątrz bunkru, w którym przebywało podczas ostrzału Kijowa. Nagranie z udziałem uroczej Ukrainki podbiło serca ludzi na całym świecie i stało się symbolem, tego z kim – de facto – walczą Rosjanie… Czyli z niewinnymi dziećmi, które chowają się przed rosyjskimi bombami w podziemnych schronach.       

Zobaczył to cały świat! Mała dziewczynka w bunkrze śpiewa hit Disney'a. Jej marzenie się spełniło [WIDEO]
Autorka materiału opatrzyła post wyczerpującym opisem, w którego treści zawarła mocne zdanie: "Patrzcie Rosjanie, przeciwko komu walczycie"... To wzruszające nagranie opublikowała Marta Smekhova. Wideo...

Agresja Rosji na Ukrainę trwa! 

24 lutego, w godzinach porannych prezydent Rosji, Władimir Putin dokonał ataku na Ukrainę. Rozpoczął zbrojną agresję z trzech stron państwa. Wszczął wojnę totalną licznymi bombardowaniami i atakami, nie tylko na ukraińskie wojsko, ale również na ludność cywilną. Wielu Ukraińców nadal ucieka do Polski i krajów europejskich. Przywódcy największych państw jednoczą się, by zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i uchronić Ukrainę przed imperialnymi zapędami Putina. Zacięta i bohaterska batalia Ukraińców w obronie ojczyny wciąż trwa!

Czytaj też:

Bije rekordy oglądalności! Remix ukraińskiej pieśni. Plac boju zamiast estrady [WIDEO]
Media społecznościowe obiegło nagranie z udziałem Andrija Chływniuka, który odśpiewał słowa: "A my naszą wspaniałą Ukrainę rozweselimy". Lider ukraińskiego zespołu BoomBox,...

Ukraińcy robią to w ryzykowny sposób! Jak rozbroić bombę przy użyciu dwóch rzeczy? [WIDEO]
Do sieci trafiło niesamowite nagranie z niebezpiecznej i ryzykownej akcji rozbrajania bomby... Emocje gwarantowane! Ukraińcy nie boją się niczego, nawet rosyjskie bomby im niestraszne! Już nieraz pokazali, że mają...


RMF Ukraina to specjalna stacja nadająca bez reklam dla naszych ukraińskich przyjaciół. To tam przez całą dobę informujemy o tym, gdzie uzyskać pomoc. Przekazujemy wiadomości o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy. Informacje są nadawane po ukraińsku i angielsku. Gramy całą dobę bez reklam.

Można nas słuchać w Internecie na RMFon.pl, od Przemyśla aż po sam Lwów na 98,6 FM i w Hrubieszowie na 93,3 FM.


Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Ukrainka dała koncert pośród zgliszczy Kijowa. To nagranie rozdziera serce [WIDEO] to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze