Uniwersytet Nowojorski wprowadził nowy muzyczny kurs. Studenci będą uczyć się o... Taylor Swift!

Taylor Swift została tematem nowego kursu semestru letniego, uruchomionego w Clive Davis Institute of Recorded Music na Uniwersytecie Nowojorskim. Zajęcia poprowadzi dziennikarka magazynu Rolling Stone – Brittany Spanos, lecz na wykłady zaproszono także samą Swift. Jak piosenkarka odniosła się do prośby uniwersytetu?

Powstał kierunek studiów o... Taylor Swift!

New York University (NYU) to jedna z największych uczelni w Stanach Zjednoczonych. Jej studenci pochodzący z prawie każdego stanu i ponad 130 krajów uczą się na trzech kampusach, znajdujących się w Nowym Jorku (głównie na Manhattanie), w Abu Dhabi i w Szanghaju. Uczelnia oferuje ponad 230 różnych kierunków studiów. Teraz wśród nich znalazł się i ten, którego głównym bohaterem jest znana piosenkarka Taylor Swift.

Autorka takich hitów jak „Shake It Off” czy „Bad Blood” jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek na całym świecie, a jej twórczość oscyluje głównie wokół popu i muzyki country. Piosenkarka otrzymała już 11 nagród Grammy, statuetkę Emmy czy 23 statuetki Billboard Music Awards. Jest też zdobywczynią sześciu rekordów w księdze Guinnessa! Piosenkarka zyskała również ogromną popularność w mediach społecznościowych – jej instagramowy profil obserwuje aż 198 milionów użytkowników!

NYU otworzył nowy kierunek o Taylor Swift. Jakie tematy będą poruszane na zajęciach?

Zajęcia o Taylor Swift prowadzone będą przez Brittany Spanos z magazynu Rolling Stone, w którym dziennikarka realcjonuje wydarzenia o tematyce muzycznej i popkultury. Zajęcia NYU obejmują ewolucję Swift jako kreatywnego przedsiębiorcy muzycznego, spuściznę autorów piosenek muzyki pop i country, dyskursy dotyczące młodości i dziewcząt oraz politykę rasową we współczesnej muzyce popularnej. Kurs, który wystartował 26 stycznia i potrwa do 9 marca, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców i już teraz ma długą listę oczekujących. W opisie kierunku czytamy:

Na tym kursie dekonstruowane będzie zarówno uwielbienie, jak i niechęć do Taylor Swift poprzez uważne odczytanie jej muzyki i analizę dyskursu publicznego w odniesieniu do jej własnego rozwoju jako artystki i celebrytki. Na wykładach klasa zbada wpływ zarówno Swift, jak i innych wykonawców na wizerunek nastoletnich dziewcząt w muzyce i popkulturze. Zastanowimy się również nad takimi tematami, jak prawa autorskie i własność, amerykański nacjonalizm i ciągły wpływ mediów społecznościowych na przemysł muzyki pop.

Sama Taylor Swift została zaproszona do udziału w zajęciach, jednak prośba uczelni nie doczekała się jeszcze odpowiedzi ze strony artystki. Chcielibyście aby podobne kierunki otwierały się na polskich uniwersytetach?

Taylor Swift jako mężczyzna w najnowszym teledysku do piosenki "The Man"
Taylor Swift znów zaskoczyła! Każdy powrót artystki wiąże się ze sporą niespodzianką dla jej fanów. Tym razem postanowiła zamienić się w mężczyznę w najnowszym...

Kto w tym roku znalazł się na liście najbogatszych gwiazd według Forbes? Na szczycie Taylor Swift!
Miliony osób na całym świecie czekają na coroczne zestawienie 100 najbogatszych gwiazd według magazynu Forbes! Kto w tym roku zarobił najwięcej? Sprawdź koniecznie! ...

Oceń ten artykuł 0 0