hity na MAXXa
hity na MAXXa

Wkrótce płatne Facebook i Instagram. Ile będą kosztować?

Płatne Facebook i Instagram coraz bliżej. Już w najbliższych miesiącach Meta ma wystartować z opcją odpłatnego korzystania ze swoich platform bez reklam. Ujawniono ceny.

Płatne Instagram i Facebook

Od dłuższego czasu mówiło się, że Meta zamierza wprowadzić opcję odpłatnego korzystania z jej platform w zamian za brak reklam. Jak teraz donoszą media, start płatnych Facebooka i Instagrama jest coraz bliżej. Jak informuje „Wall Street Journal”, mają one ruszyć już w najbliższych miesiącach.

Ile będą kosztować subskrypcje?

Ile dokładnie będą kosztować Facebook i Instagram bez reklam? Tego oficjalnie jeszcze nie wiadomo, jednak według medialnych doniesień Meta Platforms miała przygotować kilka wariantów. Stawki mają różnić się w zależności od urządzenia, na jakim korzysta się ze wspomnianych serwisów.

Na komputerach opcja subskrypcji na jednym profilu ma kosztować 10 euro miesięcznie. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne, to koszt będzie tu wyższy, a to ze względu na prowizje od płatności pobierane przez sklepy Google Play i App Store – tu stawka ma wynosić 13 euro miesięcznie. Według Reutersa to „najbardziej realna” oferta. Wszystko miało już zostać zgłoszone odpowiednim instytucjom regulacyjnym.

Dodajmy, że podobne plany ma TikTok, który niedługo zamierza rozpocząć testy płatnej wersji swojej aplikacji. Opcję płatnej subskrypcji wprowadził już kilka lat temu YouTube, kilka miesięcy temu abonament premium zdecydował się uruchomić także X, czyli dawny Twitter.

fot. shutterstock.com

Oceń ten artykuł 0 2