Wśród nich znalazł się Tinder. Aplikacje randkowe ujawniły plany wojenne Putina

Okazuje się, że rozmaite portale randkowe przyczyniły się do tego, że kraje Zachodu wcześniej dowiedziały się o planach ataku Rosji na Ukrainę. Niedawno ujrzały światło dzienne nowe fakty o aplikacjach randkowych. Ponadto, serwisy te cały czas mogą pomagać w działaniach wojennych. W jaki sposób?

Aplikacje randkowe vs. wojna

Brytyjskie służy twierdzą, że wiele słynnych aplikacji randkowych, jak „Tinder”, gejowski „Grindr”, czy serwis „VKontakte” są w stanie dopomóc w działaniach zbrojnych. Eksperci zaznaczają, że aplikacje randkowe są skarbnicami określonej wiedzy, która może przyczynić się do skutecznej walki z rosyjskimi siłami wojennymi. Jak to możliwe?

Ujawniły plany bojowe Rosji

Rosyjscy żołnierze przed ruszeniem na wojnę korzystali z aplikacji randkowych i komunikatorów. Działo się to podczas ćwiczeń przy granicy z Ukrainą. Wówczas doszło do ujawnienia przez członków rosyjskiej armii części planów wojskowych i strategii bojowej Putina. Informacje te zdobył brytyjski wywiad, któremu udało się dotrzeć do poufnych danych uzyskanych od rosyjskich żołnierzy, a także szybko przekazać te wieści stronie ukraińskiej. Dzięki takim działaniom, eksperci poznali niektóre szczegóły dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę.

Serwisy randkowe w obliczu działań wojennych

Źródła brytyjskich służb ujawniły, że aplikacje randkowe stały się ogromnymi skarbnicami wiedzy dla szpiegów. Żołnierze i osoby zaangażowane w działania wojskowe nie byli tam skrupulatnie nadzorowani przez przełożonych. Dlatego Brytyjczycy mogli być na bieżąco z planami Rosjan, w tym zwłaszcza z ich zamiarem zaatakowania Ukrainy.

Aplikacje randkowe jako serwisy śledzące 

Co istotne, treści publikowane w aplikacjach randkowych już kilkukrotnie przyczyniły się do wykorzystania poufnych informacji przez specjalne służby. Niedawno, w taki sposób, amerykańscy żołnierze absolutnie nieświadomie zdradzili położenie kilku tajnych baz. Mężczyźni służący w wojsku na co dzień korzystają z aplikacji randkowych i innych serwisów, które zapisują oraz udostępniają ich wyniki aktywności, w tym również dokumentują trasy spacerów, czy biegów.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa! 

24 lutego, w godzinach porannych prezydent Rosji, Władimir Putin dokonał ataku na Ukrainę. Rozpoczął zbrojną agresję z trzech stron państwa. Wszczął wojnę totalną licznymi bombardowaniami i atakami, nie tylko na ukraińskie wojsko, ale również na ludność cywilną. Wielu Ukraińców nadal ucieka do Polski i krajów europejskich. Przywódcy największych państw jednoczą się, by zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i uchronić Ukrainę przed imperialnymi zapędami Putina. Zacięta i bohaterska batalia Ukraińców w obronie ojczyny wciąż trwa!

Źródło: interia.pl

Czytaj też:

"Druga armia świata, to fikcja". Wyposażenie rosyjskich wojsk. Ukraińcy opublikowali zdjęcia [FOTO]
Kadry ukazują skalę nieprzygotowania Rosjan do prowadzonej w Ukrainie wojny. Widok jest naprawdę porażający... Ukraińskie Ministerstwo Obrony zamieściło w mediach społecznościowych zdjęcia...

Rosyjskie drukarki drukują apele o wojnie w Ukrainie. Hakerzy przejęli kontrolę nad urządzeniami
Kolektyw GhostSec wypowiedział wojnę Rosjanom w cyberprzestrzeni. To kolejna akacja hakerów powiązanych z grupą Anonymous. Hakerzy muszą się spieszyć, gdyż już niedługo ma zostać...


RMF Ukraina to specjalna stacja nadająca bez reklam dla naszych ukraińskich przyjaciół. To tam przez całą dobę informujemy o tym, gdzie uzyskać pomoc. Przekazujemy wiadomości o organizacjach charytatywnych, możliwościach znalezienia noclegu, na temat opieki zdrowotnej czy o sposobach poszukiwania pracy. Informacje są nadawane po ukraińsku i angielsku. Gramy całą dobę bez reklam.

Można nas słuchać w Internecie na RMFon.pl, od Przemyśla aż po sam Lwów na 98,6 FM i w Hrubieszowie na 93,3 FM.


Oceń ten artykuł 0 0