Zakupy w okresie wielkanocnym. Część sklepów będzie otwarta dłużej! [GODZINY]

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek niektóre placówki będą pracowały do późnych godzin wieczornych. Klienci będą mieli więcej czasu na zrobienie zakupów. W Wielką Sobotę sklepy mogą być otwarte max. do godz. 14.00. Część z nich zamyka się już godzinę wcześniej! Co z Wielkanocą (17.04) i Poniedziałkiem Wielkanocnym (18.04)? Nie będziemy mogli wybrać się do większych marketów i galerii handlowych. Gdzie szukać rzeczy "potrzebnych na już"? Wszystkie ważne informacje poniżej.

Wielkanoc 2022

Przed nami Wielkanoc. Już 14.04.2022 na kalendarzach pojawi się adnotacja: „Wielki Czwartek”, 15.04.2022 „Wielki Piątek”16.04 „Wielka Sobota”17.04 „Wielkanoc”, „18.04 Poniedziałek Wielkanocny”. Jak się do tego przygotować? Gotowanie, spotkania przy stole i wspólnie spędzony czas. Ten poprzedzają jednak często wszelkiego rodzaju prace. Wśród nich wyróżnia się chociażby zakupy. Jak i czy w ogóle będą w tym czasie otwarte sklepy?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni określa zasady związane z funkcjonowaniem tego typu placówek. Wolnymi od pracy są m.in.: Nowy Rok; Święto Trzech Króli; pierwszy dzień Wielkiej Nocy; drugi dzień Wielkiej Nocy; Święto Państwowe; Święto Narodowe Trzeciego Maja; pierwszy dzień Zielonych Świątek; dzień Bożego Ciała; Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny; Dzień Wszystkich Świętych; Narodowe Święto Niepodległości; pierwszy dzień Bożego Narodzenia; drugi dzień Bożego Narodzenia. 17.04 oraz 18.04.2022 roku otwarte mogą być m.in.:

• stacje paliw płynnych,
• apteki i punkty apteczne,
• zakłady lecznicze dla zwierząt,
• placówek handlowych w zakładach hotelarskich,
• placówek handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów itp.,
• handlu towarami z automatów,
• placówek handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich w zakresie związanym z bezpośrednią obsługą podróżnych,
•  placówek handlowych na lotniskach w rozumieniu ustawy Prawo lotnicze,
• placówek handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.

Zakupów nie zrobimy w większych marketach i galeriach handlowych. Część sieci wychodzi temu jednak naprzeciw.

Wielki Czwartek i Wielki Piątek, 14.04-15.04.2022

Pojawiły się informacje, że niektóre z placówek będą przed świętami otwarte do nawet późnych godzin wieczornych. Na takie rozwiązanie zdecydowały się chociażby: Kaufland, Netto czy Biedronka.

Kaufland informuje na swojej stronie internetowej, że 14.04 oraz 15.04 sklepy (z kilkoma wyjątkami, patrz TUTAJ) będą działały w godzinach od 6.00 do 24.00.

Po wyszukaniu konkretnego sklepu w witrynie Netto otrzymamy informację, czy dana placówka jest „czynna dłużej”. W takiej sytuacji klienci będą mogli korzystać z niej od 6.00 do 23.00ZNAJDŹ SKLEP

Biedronka opublikowała obszerny materiał, w którym podkreśla, że „14 i 15 kwietnia tj. w Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek ponad 2200 sklepów sieci Biedronka na terenie całego kraju funkcjonować będzie co najmniej do godziny 23, to oznacza, że łącznie 3100 placówek czynnych będzie przynajmniej do 22”.

Aldi podkreśla, że w okresie wielkanocnym, tj. do dn. 15.04.2022, jego sklepy "będą działały standardowo".

Wielka Sobota, 16.04.2022

Polska Inspekcja Pracy informuje, że: „24 grudnia i w Wielką Sobotę po godzinie 14.00 zakazany jest handel, wykonywanie czynności związanych z handlem oraz powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem”. Większość sklepów decyduje się jednak zamknąć sklepy godzinę wcześniej.

16.04.2022 roku do godziny 13.00 potrzebne rzeczy kupimy w: Biedronce, Kauflandzie, Netto, sklepach Auchan czy Aldim. 

Biedronka. Znalazłeś tańszy produkt? Możesz ubiegać się o zwrot różnicy!
Biedronka przygotowała nową ofertę. Rusza kolejna akcja. Sieć sklepów gwarantuje niezmienność cen najczęściej kupowanych produktów. Te znalazły się na specjalnej liście. Dodatkowo, "jeśli klient znajdzie ten sam lub porównywalny produkt w...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze