Zaskakująca kolizja radiowozu i nauki jazdy. Wszystko nagrała kamera! [WIDEO]

Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by doprowadzić do kolizji. Dowodem na to jest nagranie z Wrocławia, które udostępniono na kanale Stop Cham. Widzowie zastanawiają się: kto był winny?

Kolizja radiowozu i nauki jazdy

W sieci regularnie publikowane są nagrania z polskich dróg, na których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Ostatnio jeden z kierowców podzielił się materiałem zarejestrowanym przez kamerę samochodową. Widać na nim kolizję radiowozu, który jechał na sygnale, z pojazdem nauki jazdy. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na ul. Legnickiej we Wrocławiu.

Ciężko powiedzieć kto był sprawcą - radiowóz jechał na sygnale świetlnym i dźwiękowym, miał włączony prawy kierunkowskaz, jednak sam manewr zmiany pasa (próba skrętu w prawo w boczną ulicę, dokonany z lewego pasa drogi) nie pozostawił kierowcy samochodu osobowego możliwości uniknięcia kolizji

- czytamy w opisie do nagrania.

Internauci pytają: lto jest winny?

Skręcające w prawo samochody zderzyły się. Nagranie ze zdarzenia wywołało skrajne emocje wśród widzów. Wiele osób zastanawiało się, kto w tej sytuacji ponosi winę.  

Artykuł 53: Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów. Tutaj nie została zachowana szczególna ostrożność. Nawet zwykłej ostrożności zabrakło. 

Z niewłaściwego pasa skręcili w prawo

Akurat tę lekcję nauki jazdy kursant zapamięta do końca życia

- czytamy w komentarzach.

A jak Wy zachowalibyście się w takiej sytuacji?

Wyprzedzanie skończyło się na poboczu! Cudem uniknął czołowego zderzenia... "Nagranie na policję" [WIDEO]
Jak niewiele potrzeba, by doszło do tragedii, pokazuje nagranie, które opublikowano na kanale Stop Cham. Wyprzedzanie kilku pojazdów niemal skończyło się czołowym zderzeniem. Film może być przestrogą dla innych kierowców.

Przerażający incydent na pasach! "Powinni to dla przykładu pokazywać w szkołach" [WIDEO]
W sieci pojawiło się nagranie, które może być przestrogą dla kierowców i pieszych. Widać na nim, jak chłopiec wbiega na pasy tuż przed jadący autobus i... zatrzymuje się w ostatniej chwili.

Oceń ten artykuł 0 1