Zawalił się most. W momencie zdarzenia jechały nim dwa pojazdy

Medialne doniesienia wskazują na zawalenie się drewnianej konstrukcji. Ta została otwarta w 2012 roku. Samochód osobowy, który znajdował się wówczas na 150-metrowym moście, wpadł do wody. Szczegóły sprawy przytaczamy poniżej.

Norwegia: Zawalił się drewniany most

W południowej Norwegii, w okręgu Innlandet, doszło do pewnego zdarzenia. Policja otrzymała zgłoszenie o zawalonym, 150-metrowym moście. Drewniana konstrukcja, otwarta w roku 2012, łączyła zachodni brzeg rzeki Gudbrandsdalslaagen i miejscowość Tretten.

W momencie katastrofy przejeżdżały nim dwa pojazdy - ciężarówka i samochód osobowy, który wpadł do wody. Więcej szczęścia miał kierowca ciężarówki - utknęła ona w niemal pionowym położeniu na uniesionym pod ostrym kątem z wody odcinku mostu – zaznacza rmf24.pl.

Podkreśla się, że w akcję ratunkową zaangażowano śmigłowiec. Ratownicy wyciągnęli kierowcę z kabiny ciężarówki - dodaje portal. Kierujący autem osobowym zdołał samodzielnie wydostać się z pojazdu. Według doniesień norweskiej stacji telewizyjnej TV2 - nikomu nic poważnego się nie stało.

Przyczyny zdarzenia nie są na ten moment znane

Norweski Zarząd Dróg Publicznych opowiada się za przeprowadzeniem niezależnego dochodzenia w przedmiotowej sprawie – podaje The Associated Press.

Jazda po norweskich drogach musi być bezpieczna. Dlatego ważne jest, aby dotrzeć do sedna tej sprawy – wskazuje szefowa administracji Ingrid Dahl Hovland.

Sytuację skomentował w gazecie Dabgladet lokalny burmistrz Jon Halvor Midtmageli: „[Most –red.] jest całkowicie zniszczony, wszystko runęło”.

To nie pierwsza taka sytuacja. W 2016 roku, w miejscowości Sjoa, położonej we wspomnianym wyżej okręgu Innlandet, zawalił się most z klejonego warstwowo drewna. Przejeżdżała nim wówczas ciężarówka. Kierowca odniósł niewielkie obrażenia. Agencja raportowała o wadliwych łączeniach w konstrukcji.

Czytaj więcej na rmf24.pl.

Na niestrzeżonej plaży w Ciszycy znaleziono szczątki. "Najprawdopodobniej ludzkie"
Na jednej z niestrzeżonych plaż, położonych na Mazowszu, plażowicze znaleźli szczątki. Rzeczniczka Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie opowiedziała o sprawie w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Źródłó: The Associated Press / rmf24.pl

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze