Beats for Love wyciąga kolejnego asa z rękawa - legendarny Eric Prydz po raz pierwszy na festiwalu w Czechach!

Za trzy miesiące rozpocznie się największy maraton imprez tanecznych pod gołym niebem. Ostrawski festiwal muzyki elektronicznej Beats for Love świętuje swoje dziesięciolecie i z tej okazji jego organizatorzy sprowadzą do Czech największe gwiazdy światowej sceny tanecznej. Oprócz ogłoszonego wcześniej Davida Guetty, do Ostrawy przyjedzie także szwedzka legenda, DJ i producent Eric Prydz, który od lat okupuje szczyty światowych list przebojów i po raz pierwszy wystąpi na festiwalu w Czechach.

Eric Prydz (47 lat), którego fani mogą znać pod pseudonimami Pryda lub Cirez D, to jedna z najwybitniejszych osobowości sceny house i elektronicznej w ogóle. Jego megahit "Call on Me" z 2004 roku katapultował go na szczyty wielu mainstreamowych list przebojów i zapewnił mu miejsce w historii muzyki house. Jego utwór "Pjanoo" spotkał się z podobnym uznaniem i przyniósł mu nominację do nagrody Grammy za utwór "Proper Education". Wraz z kolegami Axwellem, Sebastianem Ingrosso i Stevem Angello założyli kreatywny projekt Swedish House Mafia, którego Prydz był tylko częścią na początku. Dzięki swojej pracy zyskał uznanie w podziemnej społeczności elektronicznej muzyki tanecznej, a jego kolejny utwór "Opus" jest nadal jednym z najczęściej granych utworów nie tylko w klubach, ale także na imprezach plenerowych.

"Eric Prydz wystąpi na festiwalu w Czechach po raz pierwszy w swojej karierze i jesteśmy podekscytowani, że udało nam się go zaprosić na dziesiątą rocznicę naszego festiwalu. Już z samych warunków naszej współpracy wynika, że jego występ będzie naprawdę niezapomniany! Negocjacje i starania o niego trwały od lat i w końcu się udało" - dodaje z entuzjazmem Kamil Rudolf, dyrektor festiwalu.

Fani będą mogli podziwiać wyczekiwany występ Erica Prydza na głównej scenie Love Stage by ČSOB w czwartek, 4 lipca. Oprócz Prydza i wspomnianych wcześniej światowych gwiazd, na głównej scenie festiwalu wystąpią także inni znani wykonawcy. Nie zabraknie włoskiego trzyosobowego projektu producenckiego Meduza, który ma na swoim koncie nominację do nagrody Grammy, króla światowego drum and bassu Andy'ego C czy A-Traka, który został zaliczony przez magazyn Rolling Stone do grona 50 najważniejszych nazwisk sceny EDM.

Scena Harmony House Square by Evropa 2 prezentuje obecnie cały wachlarz nazwisk, które z pewnością ucieszą nie tylko fanów sceny house. Na tej scenie wystąpią Josh Butler, Hannah Wants, Low Steppa, Jenn Getz & Alfie oraz Raffa FL. Na scenie Future swoje show zaprezentują Proud, Anden, Enamour, Estiva, Hypaton, M.O.S., Magnificence oraz Ferry Corsten, jeden z pionierów i największych nazwisk muzyki trance.

Miłośników techno zainteresują nowe nazwiska w programie Techno Dome by ČEZ, takie jak Adriana Lopez, Border One, Klaps, Ø [Phase] czy Eli Brown, którzy należą do najgorętszych nazwisk dzisiejszych czasów. Tegoroczny zwycięzca Drum & Bass Awards MC Bellyman z Wielkiej Brytanii wystąpi na Zion Stage po raz pierwszy. Na scenie Empire swój set zagra również duet D-Block & S-Te-Fan. Popularna scena D&B Forge powita dwóch nowych artystów, A Little Sound i Monty, a odwiedzający będą mogli cieszyć się występem DJ Badjokes na scenie Freedom. Scena Psy, która koncentruje się nie tylko na psytrance, ale także na innych gatunkach muzyki psychodelicznej i eksperymentalnej, powita dwóch nowych wykonawców, CJ Art i Tima Haze. Z kolei na scenie o nazwie Discover More Music odwiedzający mogą spodziewać się występów KPD i Trimtone.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tegorocznego line-upu i zakupić bilety na festiwal, zainteresowani mogą odwiedzić stronę internetową Beats for Love pod adresem https://www.b4l.cz/cs/. Ponadto wszystkie rodzaje biletów będą dostępne za pośrednictwem Ticketstream. "Zachęcamy wszystkich fanów do jak najszybszego zakupu biletów na festiwal i związane z nim pola namiotowe.

Beats for Love wyciąga kolejnego asa z rękawa - legendarny Eric Prydz po raz pierwszy na festiwalu w Czechach!

fot. materiały prasowe