Bestsellery Empiku 2021. Którzy artyści zdobyli statuetki?

Tegoroczna gala Bestsellerów Empiku 2021 odbyła się 15 lutego, a jej transmisję mogliśmy oglądać na antenie TVN lub online na Facebooku, YouTubie, TikToku i stronie internetowej sklepu. Rozdaniu statuetek towarzyszyły występy muzyków, lecz nie wszystkie zostały pokazane w telewizyjnej wersji wydarzenia. Kto w tym roku podbił serca polskich słuchaczy, czytelników i widzów?

15 lutego odbyła się już 22. gala rozdania nagród dla najlepiej sprzedających się w minionym roku książek, muzyki i filmów. Zwycięzców wybierali sami klienci Empiku poprzez zakupy w salonach oraz w sklepie internetowym, a także użytkownicy aplikacji Empik, Empik Go, Empik Music oraz Empik Bilety i Going. Gala transmitowana była na żywo na antenie TVN oraz streamingowana w mediach społecznościowych: na Facebooku, YouTubie, TikToku i stronie internetowej sklepu.

Przed samym rozpoczęciem się gali mogliśmy usłyszeć krótkie wywiady z zaproszonymi artystami. I tak na backstagu przebojowy Michał Szpak gościł m. in. Julię Wieniawę, braci Kacperczyk, Igo, czy Żurnalistę, który tradycyjnie nie pokazał widzom swojego oblicza, a w tym roku kibicował raperom Avi i Mata oraz pisarzowi Jakubowi Żulczykowi.

Na czerwonym dywanie olśniewająca Gabi Drzewiecka porozmawiała m.in. z Vito Bambino, Mają Ostaszewską, Marcinem Mellerem, Magdaleną Boczarską i Arturem Rojkiem. Ostatnia czwórka, jako część tegorocznego jury, wypowiadała się na temat stanu współczesnej polskiej kultury. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kultura w Polsce – pomimo pandemii – ma się całkiem dobrze i z roku na rok przybywa nam coraz więcej utalentowanych artystów.

Bestsellery Empiku 2021. TVN nie pokazuje solowego występu Wieniawy

Na scenie galę poprowadzili Gabi Drzewiecka i Marcin Prokop, a oprócz samego rozdania statuetek widzowie mogli delektować się też piękną muzyką. Najpierw usłyszeliśmy duet Krzysztofa Zalewskiego z Igo w piosence „Testosteron”. Następnie wystąpiła Sanah prezentując utwór „Kolońska i szlugi”. Podczas wydarzenia zaprezentowali się także Igo w piosence „Helena”, Krzysztof Zalewski w utworze „Wilk”, Artur Rojek z braćmi Kacperczyk („Mieć czy być”) i Anita Lipnicka w duecie z Julią Wieniawą („Zanim zrozumiesz”).

Wieniawa wykonała także swoją piosenkę „Rozkosz”, która niedawno miała premierę w serwisie YouTube. Gala była pierwszym dla wokalistki muzycznym występem na żywo. Tego wykonania nie zobaczyli jednak widzowie TVN, a jedynie ci, którzy oglądali galę streamingowaną online. Następnie na scenie pojawiła się Daria Zawiałow w swoim utworze „Principolo”, by później zaśpiewać hit Edyty Bartosiewicz „Sen”. Ceremonię zakończył występ Stanisława Soyki i Vito Bambino, którzy wykonali przebój „Tolerancja”. Tegorocznej aranżacji polskich hitów podjął się Wojciech Urbański.

Laureaci Bestellerów Empiku 2021

Najpierw poznaliśmy zwycięzców kategorii „Muzyka”, którzy ogłaszani byli przez Artura Rojka. Najlepszym albumem „pop & rock” okazała się być „Irenka” Sanah, a „Młody Matczak” rapera Maty sprzedawał się najlepiej wśród płyt „rap & hip-hop”. W kategorii „streaming” zwyciężył hymn Męskiego Grania „I ciebie też, bardzo”. Nagrodę odebrali Daria Zawiałow i Vito Bambino, jednak na ceremonii nie pojawił się trzeci wykonawca – Dawid Podsiadło. W nowej dla Bestellerów Empiku kategorii „live” najlepszy był odbywający się w Chorzowie FEST Festival 2021.

Ambasadorem kategorii „Książki” został pisarz Zygmunt Miłoszewski, który ogłosił laureatów literatury pięknej – „Matka siedzi z tyłu. Opowieści z d**y wzięte”(Joanna Mokosa-Rykalska), literatury popularnej – „Terapeutka” (B.A. Paris), rozwoju osobistego – „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (Natalia de Barbaro), literatury polskiej dla dzieci – „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór” (Andrzej Maleszka), audiobooków – „Wilkołak - Serial Oryginalny” (Wojciech Chmielarz) oraz podcastów – „Kryminatorium” (Marcin Myszka), które również pierwszy raz dostały odrębną kategorię w konkursie.

kategorii „Film” zwycięzców ogłosiła aktorka Magdalena Boczarska. Kino polskie podbił obraz w reżyserii Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, a statuetkę za najlepszy film familijny, czyli „Mulan” w reżyserii Niki Caro, odebrali Vanessa Aleksander i Waldemar Modestowicz, czyli twórcy polskiego dubbingu.

Całość gali można obejrzeć pod tym linkiem:

Lesbijski pocałunek Julii Wieniawy. Sprawdź walentynkową „Rozkosz”! [WIDEO]
Najnowszy teledysk Julii Wieniawy do piosenki „Rozkosz” właśnie miał swoją premierę. Walentynkowy, hipnotyzujący klip spotkał się z pozytywnym odbiorem fanów. Wiele emocji wzbudza...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze