Blanka przerwała milczenie. Pojedzie na Eurowizję? "Staram się ochłonąć"

Blanka wydała oświadczenie w sprawie wygranej w preselekcjach do Eurowizji. "Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości" - napisała 23-letnia wokalistka. Czy artystka weźmie udział w konkursie?

"Jest mi niezmiernie przykro"

W niedzielny wieczór reprezentantka Polski na Eurowizji po raz pierwszy wypowiedziała się na temat wygranej w preselekcjach. 23-latka w obszernym oświadczeniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych, stwierdziła, że zwycięstwo nie przyniosło jej radości z powodu licznych krytycznych komentarzy.

Cześć wszystkim! Od czasu preselekcji staram się ochłonąć i zmierzyć z sytuacją. Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości. Jest mi niezmiernie przykro, kiedy czytam obrzydliwe kłamstwa (między innymi o znajomościach, plagiatach a przede wszystkim "ustawionym" głosowaniu)

– rozpoczęła artystka.

Blanka Stajkow wyjaśniła, że to nie ona odpowiadała za wybór wykonawcy, który pojedzie do Liverpoolu. Wspomniała również, że udział w Eurowizji był jednym z jej marzeń.

Byłam uczestniczką konkursu, w którym zasady były równe dla każdego artysty. To nie ja ustalałam regulamin, skład jury, system głosowania i sumowania punktów. Przystępując do preselekcji, jako debiutantka, chciałam przede wszystkim walczyć o realizację swojego marzenia. Jest nim udział w jednym z największych przedsięwzięć telewizyjnych i show na świecie - Eurowizji. Zamiast cieszyć się z tego sukcesu, muszę mierzyć się z falą hejtu i niewyobrażalną burzą. Co gorsza plotki rozprzestrzeniają, pod przykrywką wyrażenia opinii, także osoby publiczne

– tłumaczyła.

Co z udziałem Blanki na Eurowizji?

23-letnia piosenkarka, pomimo krytycznych komentarzy, nie zamierza zrezygnować z reprezentowania Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Gwiazda zapowiedziała także, że najbliższe tygodnie spędzi na dopracowywaniu swojego występu.

Jestem całym sercem z innymi uczestnikami. Zabrano mi piękny moment radowania się sukcesem, na który ciężko pracowałam. Czeka mnie sporo pracy. Po powrocie z Finlandii, gdzie nagrałam kolejny singiel - przygotowuję się z pełnym zaangażowaniem do Eurowizji, tak aby Was nie zawieść. Znam presję i wagę reprezentowania kraju. Nie poddam się ! Mało tego: obiecuję dać z siebie wszystko !!! Chcę z całego serca podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają. To wiele dla mnie znaczy. Love You All, Blanka

– dodała.

Tuż po wygranej w preselekcjach Blanka zdradziła w podcaście TVP pt. "Bądźmy razem", że utwór "Solo", z którym pojedzie na Eurowizję, również przejdzie zmiany.

Blanka jedzie na Eurowizję

26 lutego odbyły się polskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. O wyborze reprezentanta zdecydowali jurorzy i widzowie, którzy mieli po 50% głosów. Jury z Edytą Górniak na czele umieściło na pierwszym miejscu Blankę z jej "Solo". Widzowie wybrali natomiast Janna, który wystąpił z "Gladiatorem". Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła 23-letnia wokalistka. To jej wręczono bilet na Eurowizję.

Sposób wyboru reprezentanta Polski na Eurowizji wywołał mnóstwo emocji i kontrowersji. Pojawiły się także obawy o transparentność. Telewizja Polska w odpowiedzi na krytykę udostępniła jedynie tabelę wcześniej znanych punktów.

Eurowizja. Blanka zapowiedziała zmiany w "Solo". Piosenka będzie brzmieć inaczej?
Blanka została reprezentantką Polski na Eurowizji. 23-letnia wokalistka zapowiedziała już, że zamierza wprowadzić zmiany w swojej eurowizyjnej piosence. "Solo" zmieni się nie do poznania?

Oceń ten artykuł 0 0