Caroline Derpienski wydała komunikat. Chce kilkudziesięciu milionów zadośćuczynienia

Caroline Derpienski zamieściła na Instagramie specjalny komunikat, w którym poinformowała o podjęciu kroków prawnych wobec Danone. Katarzyna Nosowska, reklamując produkty tej firmy, miała sparodiować celebrytkę. Derpienski chce wielomilionowego zadośćuczynienia.

Katarzyna Nosowska sparodiowała Caroline Derpienski?

W ubiegły czwartek Katarzyna Nosowska opublikowała na Instagramie reklamę produktów firmy Danone. Piosenkarka miała w niej – zdaniem internautów  – sparodiować kontrowersyjną postać polskiego show-biznesu, Caroline Derpienski. Nagranie wokalistki Hey nie spodobało się celebrytce, która zapowiedziała podjęcie kroków prawnych. Jeszcze we wtorek rzeczniczka Danone poinformowała, że firma nie zamierza zrywać współpracy z Nosowską.

Bardzo dobrze nam się pracuje z Katarzyną Nosowską, wszyscy ją uwielbiamy, jej typ humoru i to, co wrzuca do sieci [...]. Jeśli zaś chodzi o materiał Nosowskiej, powiedziałabym, że jest satyryczny. Nie widzę w nim elementu złośliwej parodii, więc nie widzę tu też żadnej sprzeczności

– skomentowała Martyna Węgrzyn, w rozmowie z portalem "WP Gwiazdy".

Caroline Derpienski wydała oświadczenie

W środę Derpienski opublikowała na Instagramie specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o podjęciu kroków prawnych wobec firmy Danone.

[...] Reklama Danone, trafiająca także do osób nieletnich, daleko wykracza poza sferę dozwolonej satyry i konwencji żartu; narusza moje dobra osobiste, stanowi przejaw hejtu, mowy nienawiści oraz gaslightningu (manipulowania drugą osobą - przyp red.)

– tłumaczy Caroline.

Celebrytka stwierdziła również, że traktuje wspomnianą reklamę jako hejt. W dalszej części komunikatu przedstawiła także swoje żądania. Okazuje się, że Caroline Derpienski zamierza dochodzić przeprosin oraz zadośćuczynienia w wysokości 50 milionów złotych, które ma zostać przekazane na wybrany przez nią cel społeczny.

Z uwagi natomiast na rozmiar naruszenia moich dóbr osobistych zamierzam dochodzić przeprosin i zadośćuczynienia w formie rekompensaty pieniężnej w kwocie 50.000.000,00 zł, z przeznaczeniem na wskazany przeze mnie cel społeczny

– napisała.

Pełną treść oświadczenia można znaleźć na Instagramie.

Oceń ten artykuł 0 7