Chiny. Odkrył błąd w aplikacji KFC i jadł za darmo przez pół roku. Trafił do więzienia

Student z Chin odkrył błąd w aplikacji sieci restauracji KFC. Dzięki niemu mógł zamawiać posiłki za darmo. Nie tylko korzystał z tego błędu przez pół roku, ale także swoim odkryciem podzielił się z kolegami. Teraz sąd w Szanghaju skazał pięciu studentów na maksymalnie dwa i pół roku więzienia.

Darmowe jedzenie przez pół roku?

Xu to chiński student z prowincji Jiangsu, który w 2018 roku odkrył błąd w aplikacji KFC. Zauważył, że przy zamawianiu posiłków z popularnej sieci i jednoczesnym korzystaniu z komunikatora WeChat może generować kupony na darmowe jedzenie. Dziennik "Global Times" poinformował, że 23-latek korzystał z błędu od kwietnia do października 2018 roku, i zamówił posiłki za ponad 58 tys. juanów, czyli ok. 33,7 tys. zł.

Student postanowił podzielić się swoją tajemnicą z kolegami, którzy także chętnie skorzystali z tego sposobu na darmowe obiady. Jego czterech znajomych zamówiło jedzenie w kwotach od 9 tys. do 47 tys. juanów. Xu dorabiał także na sprzedaży kuponów oraz samych posiłków. Łącznie studenci wygenerowali straty sięgające 200 tys. juanów, czyli ok. 116 tys. zł.

Studenci stanęli przed sądem

Sielanka studentów wykorzystujących błąd aplikacji nie trwała długo. Zostali namierzeni przez policję i stanęli przed chińskim wymiarem sprawiedliwości. Sąd w Szanghaju postanowił ukarać Xu na karę 2,5 roku pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości 6 tys. juanów. Wcześniej groziło mu 5 lat więzienia, jednak wyrok został złagodzony, ponieważ 23-latek zapłacił odszkodowanie.

Czterech kolegów mężczyzny także trafi za kratki. Usłyszeli wyroki od 15 miesięcy do 2 lat pozbawienia wolności, będą także musieli zapłacić od tysiąca do czterech tysięcy juanów grzywny. 

Będąc w pełni świadomym tego błędu, skazani świadomie zaangażowali się w fałszywe transakcje i nielegalnie czerpali z nich zyski, co stanowiło przestępstwo oszustwa

- stwierdził sąd

Korzystasz z opcji BLIK? Policjanci ostrzegają przed złodziejami! Sprawdź, jak nie dać się oszukać!
Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje na temat nowych sposobów, jakie stosują złodzieje, by wzbogacić się naszym kosztem. Ostatnio coraz częściej wykorzystują kanały...

Bobry odcięły internet połowie miasteczka. Gryzonie przegryzły kabel światłowodowy
Tumbler Ridge to niewielkie miasteczko w Kolumbii Brytyjskiej. W sobotę rano około połowy mieszkańców tej miejscowości straciło dostęp do internetu. Wydarzenie to wywołało spore zainteresowanie...

Oceń ten artykuł 0 1