Czy kot śpi w twoim łóżku? Sprawdź, dlaczego to robi!

Koty to fascynujące stworzenia. Nic dziwnego, że tak często bywają domowymi pupilami, alternatywami dla psów. Ich komunikacja z właścicielem jest zdecydowanie inna. Zastanawia cię fakt, że kot śpi w twoim łóżku? Nie jest to bez znaczenia!

Dlaczego kot śpi w łóżku?

Jeżeli kot wybiera twoje łóżko jako miejsce do spania, zdecydowanie znaczy to więcej niż zwykły kaprys! Koty kontrolują swój teren, często wskakują na meble i parapety, aby mieć wszystko (i wszystkich) na oku. Tym samym pozostawiają w kluczowych miejscach domu swój zapach, jednocześnie oznaczając obszar, który do nich "należy". Jego wizyta w łóżku nie jest więc przypadkowa – traktuje to konkretne miejsce jako bezpieczne, bliskie właścicielowi, którego to też uważa za członka swojego stada (jeśli oczywiście jest z nim w przyjaznej relacji). Ponadto, położenie się w łóżku obok opiekuna zapewnia ciepło, co dodatkowo zapewnia kotu komfort.

Kot śpi na tobie lub w dolnej części łóżka?

Twoją uwagę powinien zwrócić moment, w którym kot układa się w pobliżu twojej głowy lub klatki piersiowej. Takie zachowanie znaczy o tym, że zwierzak szczególnie ci ufa i czuje się przy tobie bezpiecznie. Jeśli natomiast pupil woli ułożyć się w pobliżu twoich nóg, może być to spowodowane tym, że w nocy często się wiercisz, dlatego kot wybiera pozycję, która mniej naraża go na szturchanie. Warto dodać, że takie miejsce również jest ciepłe, co szczególnie upodobały sobie koty.

Czy należy pozwalać kotu na spanie w łóżku?

Nie ma ku temu przeciwwskazań. O ile wszystkie konieczne badania i szczepienia są aktualne, pupil w łóżku nie stanowi żadnego zagrożenia. Ważne jest dbanie o to, by zwierzak był czysty, a spanie obok niego może przynieść pozytywne skutki! Obecność pupila działa uspokajająco i relaksująco, poprawia samopoczucie i świetnie wpływa na dobrostan psychiczny.

Niesamowite! Na tej wyspie jest więcej kotów niż ludzi!
Miłośnicy kotów będą zachwyceni! W Japonii istnieje pewna niezwykła wyspa. Aoshima, bo o niej właśnie mowa, to miejsce, w którym kotów jest kilkadziesiąt razy więcej niż ludzi! Skąd taka dysproporcja?

Oceń ten artykuł 0 0