hity na MAXXa
hity na MAXXa

Davide Martello wzrusza swoją grą na przejściu granicznym w Korczowej. Kim jest tajemniczy pianista? [WIDEO]

24 lutego Rosja rozpoczęła wojnę w Ukrainie, która od tego czasu przesiedliła setki tysięcy ludzi. W ubiegłą środę ONZ poinformowało, że w ciągu siedmiu dni walk swój ojczysty kraj opuściło już milion Ukraińców! Uciekając przed wojną, często nawet bez większego bagażu, uchodźcy zostali powitani na granicy przez pianistę.

Kim jest pianista na granicy?

Od Afganistanu po Ukrainę, Davide Martello grał na fortepianie na rzecz pokoju w strefach konfliktów na całym świecie. Artysta został sfilmowany w ubiegły piątek na przejściu granicznym w Korczowej. Pianista wykonywał wzruszające melodie, podczas gdy ukraińscy uchodźcy przedostawali się do Polski, uciekając przed rosyjską inwazją. W jego repertuarze znalazły się m.in. „We are the Champions” zespołu Queen, „L'Amour Toujours” Gigi D'Agostino, czy melodia z filmu „Amelia”.

Davide Martello jest niemieckim pianistą włoskiego pochodzenia, który często występuje pod nazwą „Klavierkunst”, co na język polski można przetłumaczyć jako „sztuka fortepianowa”. Przez ostatnią dekadę Martello stał się znany przez swoje podróże do stref konfliktu, aby za pomocą muzyki nieść ludziom ukojenie w kryzysowej sytuacji. Teraz, z białym znakiem pokoju namalowanym na czarnej pokrywie pianina, muzyk grał poruszające melodie, podczas gdy na granicę przyjeżdżały autobusy z kolejnymi uchodźcami z Ukrainy.

Davide Martello jak główny bohater filmu „Pianista”?

Pianista nie tylko umilał słuchaczom czas pięknymi melodiami, ale także zapraszał ich do wspólnej gry – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wideo ze zdarzenia udostępniły w swoich mediach społecznościowych m.in. amerykańska stacja NBC News i agencja prasowa Reuters. Pod udostępnionymi przez portale nagraniami znaleźć można wiele komentarzy zachwyconych internautów. Niektórzy nawet porównali Martello do głównego bohatera filmu „Pianista”, w którego wcielił się Adrien Brody.

Także sam Martello dokumentuje swoje podróże na swoim koncie na Instagramie. Przed przyjazdem do Polski napisał, że chce tutaj „grać o pokój”. Pianista przywiózł ze sobą także środki medyczne, a następnie ruszył ze swoim instrumentem do Lwowa.

Oceń ten artykuł 0 0