GIS aktualizuje jedno ze swoich ostrzeżeń. Jest komunikat

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował nowe informacje ws. jednego ze swoich ostrzeżeń: "Spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi". Na co zwrócić uwagę? O jaki produkt chodzi? Szczegóły przytaczamy poniżej.

Ostrzeżenie publiczne dot. wyrobu do kontaktu z żywnością

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował komunikat: „Ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością: Migracja ołowiu z talerza ceramicznego – aktualizacja ostrzeżenia z dnia 21.07.2022”. Informacje w sprawie pojawiły się na oficjalnej stronie oraz w mediach społecznościowych instytucji.

Materiał z dn. 21.07.2022 r. znajdziesz tutaj:

Partia produktu wycofana. Stwierdzono migrację ołowiu do żywności
"Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie" - podkreśla GIS. Przedsiębiorca podjął działania w przedmiotowej sprawie. O którą partię chodzi? Z czego wynika podejmowana decyzja? Szczegóły przytaczamy poniżej.

GIS: "Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością"

Według danych przytaczanych na gov.pl, decyzję o weryfikacji produktu podjęto w związku z wątpliwościami w zakresie bezpieczeństwa talerzy o tym samym numerze partii, ale innym kodzie kreskowym i wzorze.

Spożywanie żywności zanieczyszczonej ołowiem ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi – podkreśla GIS.

Migrację ołowiu ze wskazanej niżej partii talerza ceramicznego do żywności potwierdzono na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Talerz płaski 19 cm „Ambition Junior”;
Numer partii: 281799BB;
Kod EAN: 5904134571465;
Producent: DAJAR Sp. z o.o., ul. Połtawska 6, 75-072 Koszalin.

Zdjęcie znajdziesz TUTAJ.

"Rok zakupów za darmo"? Wystarczy wziąć ślub w ich sklepie
Popularna sieć sklepów spożywczych zorganizowała pewien nietypowy konkurs. Do wygrania są nie tylko karty podarunkowe na "artykuły spożywcze na rok o łącznej wartości 5000 USD", ale także ślubne przyjęcie. Zobaczcie sami!

Źródło: GIS

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze