Gry karciane i RPG z wielkim powrotem. SMKKPM prezentuje polskie "Stranger Things" w jednej piosence!

Czy dziś ktoś jeszcze pamięta o grach karcianych i RPG? Odpowiedź brzmi: tak! Jak się okazuje, coraz więcej osób powraca do rozrywki sprzed kilku dekad, kiedy to tworzyły się specjalne grupy, a rozgrywki trwały nawet kilka godzin. Była to swego rodzaju "ucieczka" od codzienności - prosto w zupełnie inny, czasem nierealny świat. Między innymi o tym jest nowa piosenka zespołu SMKKPM: "Karty z Magica".

W świecie gier

Obecnie po „planszówki” czy karty sięgają także młodzi. W sieci znaleźć można mnóstwo zaproszeń do wspólnego grania. Powstają specjalne kluby, organizowane są wydarzenia dedykowane graczom „specjalizującym się” w danej dziedzinie. Mało tego, gry zaczęły pojawiać się także w filmach czy serialach – przykładem może być „Stranger Things”.

Chociaż wcześniej spotkania tego typu mogły uchodzić za rozrywkę raczej „z niższej półki”, z biegiem czasu wspomniana forma relaksu stawała się coraz bardziej popularna i prestiżowa. Dla niektórych spędzanie wolnych chwil właśnie w taki sposób może być również sentymentalnym „powrotem do przeszłości”. Między innymi o tym usłyszeć można w nowym utworze SMKKPM pt.: „Karty z Magica”.

SMKKPM i „Karty z Magica”

SMKKPM pracowała nad klipem utrzymanym w klimacie wspomnianego już „Stranger Things”. Kilka dni temu światło dzienne ujrzał teledysk do najnowszego utworu.

„Karty z Magica” powstały z potrzeby serca, z głębokiego wyrazu tożsamości wykutej w jeżdżeniu na rowerze po polnych drogach, małych osiedlach i przygód z polskich podwórek. Takie nasze małe "Stranger Things". Po polsku, z mniejszym budżetem i krótsze – bo w jednej piosence. Dreszcz wspomnień, ekscytacji i ogromny triumf tych, którzy kiedyś mogli czuć się niezrozumiani, a dziś świetnie rozdają karty w swojej grze – tłumaczą twórcy.

Więcej informacji na temat zespołu znajdziecie tutaj.

A wy, jesteście fanami tego typu gier?

Marzena Kipiel-Sztuka znów przed kamerą. Tak zmieniła się gwiazda "Kiepskich"! [WIDEO]
Jeszcze niedawno w sieci krążyły niepokojące plotki o Marzenie Kipiel-Szutce, gwieździe serialu "Świat według Kiepskich". Teraz aktorka pojawiła się w nowej roli, dobitnie zaprzeczając pogłoskom o złym stanie zdrowia.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Gry karciane i RPG z wielkim powrotem. SMKKPM prezentuje polskie "Stranger Things" w jednej piosence! to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.