Jak nie przybrać na wadze w święta? 10 sposobów, które pomogą nie przytyć

Święta Bożego Narodzenia, to czas, w którym królują na stołach najpyszniejsze, tradycyjne potrawy. Większość z nich, to istna bomba kaloryczna! Trudno oprzeć się kuszącemu zapachowi pierników i innych wybornych smakołyków. Dlatego przybywamy z odsieczą i radzimy, w jaki sposób jeść, aby nie nabrać dodatkowych kilogramów...

1. Nakładaj niewielkie porcje…

Zwykle kierujemy się zasadą, że wszystkiego trzeba spróbować, dlatego, aby móc tego dokonać, doskonałym rozwiązaniem jest nakładanie małych porcji. Zachowując umiar mamy szansę na pełen sukces.

2. Jedz potrawy które najbardziej lubisz…

W tym wypadku powinniśmy odrzucić mniemanie, że wszystko, co znajduje się na stole wypada zjeść. Ograniczmy się jedynie do ulubionych potraw, na które czekamy przez cały rok.

3. Regularne spożywanie… 

W święta bardzo często rytm naszych posiłków jest zaburzony. Mnogość spotkań w gronie rodzinnym może uniemożliwiać nam regularne spożywanie. Mimo to, starajmy się zadbać o miarowe odżywianie. Pamiętajmy, że nie musimy się opychać!

4. Odmowa nie jest niczym złym...

Asertywność, to klucz do utrzymania prawidłowej wagi. Musimy znać granice naszego żołądka i wiedzieć, w którym momencie się przejadamy. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest odmawianie jedzenia. Choć to trudne, przynosi znakomite efekty!

5. Minimalizuj spożycie alkoholu...

Alkohol, to puste kalorie, które bardzo niekorzystnie wpływają na naszą sylwetkę. Dlatego w święta, gdy już musimy wypić napój alkoholowy, lepiej wybrać wino, które pasuje do jedzenia i nie obciąży tak żołądka.  

6. Słodycze…? Tylko domowe wyroby

Jeśli decydujemy się zjeść coś słodkiego, nich to będzie domowy wypiek, któr samodzielnie przygotowaliśmy. Taki produkt nie zwiera konserwantów i sztucznych aromatów, a co za tym idzie jest zdecydowanie zdrowszy. Pamiętajmy też, by słodycze nakładać bezpośrednio na swój talerz, wówczas łatwiej będzie nam kontrolować ilość spożytych łakoci.

7. Unikajmy chleba i ziemniaków

Ziemniaki, czy chleb są produktami dość kalorycznymi i spożywamy je na co dzień. Dlatego w Boże Narodzenie warto ich nie jeść, a rozkoszować się innymi artykułami, które konsumujemy tylko do święta.

8. Pijmy wodę

Woda naturalnie nawadnia nasz organizm i nie pobudza apetytu, w porównaniu z sokami oraz napojami gazowanymi. Ponadto woda nie zwiera cukru, więc jest zdrowa i wpływa korzystnie na nasz układ trawienny.

9. Mięta i siemię lniane…

Jeśli jednak ulegniemy obżarstwu, wówczas metodą, która wspomoże pracę jelit i złagodzi wzdęcia jest miętowa herbata, a także siemię lniane.

10. Drobna aktywność fizyczna

Wskazane jest, abyśmy nie siedzieli biernie za stołem. Pozwólmy sobie rozprostować nogi i udać się na spacer, nie rozleniwiajmy naszego organizmu.

Powodzenia w zmaganiach!   

Źródło: dietolubni.pl

Czytaj też:

W świątecznych filmach piją go wszyscy! Jak przyrządzić egg nog? Sprawdź prosty przepis!
Ten charakterystyczny drink możemy dostrzec w wielu angielskich i amerykańskich filmach świątecznych, co potwierdza jego popularność. Podstawowa receptura jest alkoholowa i najczęściej podawana jest w formie...

Oceń ten artykuł 0 0