Jak wygląda płyta nagrobna upamiętniająca królową Elżbietę II? Uwagę zwraca ten szczegół! [ZDJĘCIE]

Kilka dni po pogrzebie Elżbiety II w mediach pojawiła się fotografia przedstawiająca miejsce spoczynku monarchini. Płyta nagrobna upamiętniająca królową została "wzbogacona" o pewien szczegół...

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Jak wygląda jej grób?

Śmierć i pogrzeb królowej Elżbiety II to wydarzenia, które zapisały się na kartach historii. Monarchini zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W miniony poniedziałek – 19 września – odbyły się uroczystości pogrzebowe transmitowane w wielu krajach. Tłum Brytyjczyków wyszedł na ulice, by po raz ostatni oddać hołd królowej. Ostatnim etapem pogrzebu było złożenie trumny w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Był to moment przeznaczony wyłącznie dla rodziny królewskiej: z dala od blasku fleszy oraz kamer. Elżbieta II spoczęła obok swoich rodziców i męża. Jerzy VI zmarł w 1952 roku, jego małżonka – Elżbieta Bowes-Lyon (zwana także królową matką): w 2002 roku, a książę Filip: w 2021 roku. W kaplicy znajduje się również grób księżnej Małgorzaty – siostry Elżbiety II, która zmarła w 2002 roku.

Niedługo po pogrzebie w zagranicznych mediach pojawiła się fotografia przedstawiająca płytę nagrobną umieszczoną we wspomnianej kaplicy. Na czarnym tle wygrawerowano imiona par książęcych, a także roczne daty ich narodzin i śmierci. Na środku znalazł się również Order Podwiązki – najwyższy order brytyjski i jeden z orderów domowych dynastii panującej.

Czy można zobaczyć grób królowej?

Czy grób królowej Elżbiety II będzie dostępny dla zwiedzających? Wiele wskazuje na to, że tak! Jak donosi „Daily Mail”, po zakończeniu żałoby (najprawdopodobniej w czwartek 29 września) osoby posiadające bilet będą mogły zobaczyć miejsce spoczynku monarchini. Koszt zwiedzania zamku Windsor wynosi ok. 29 funtów brytyjskich (ok. 160 złotych) dla dorosłych, a dla dzieci ok. 16 funtów brytyjskich (ok. 90 złotych). Windsor jest dostępny dla gości od czwartku do poniedziałku, jednak kaplicy św. Jerzego nie można zwiedzać w niedziele. Pieniądze uzyskane z biletów są przekazywane organizacji charytatywnej, która opiekuje się „kolekcją królewską” – dziełami sztuki związanymi z władzą.

Królowa Elżbieta II na archiwalnym zdjęciu

W dniu pogrzebu królowej Elżbiety II na oficjalnych profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych pojawiła się archiwalna fotografia ukazująca Elżbietę II w towarzystwie rodziców, męża i siostry. Ujęcie wzruszyło użytkowników sieci, którzy pisali w komentarzach:

Znów są wszyscy razem.

Piękne zdjęcie, przywodzi na myśl smutek, że ich wszystkich już nie ma.

Ponownie wszyscy są połączeni.

Królowa wróciła do domu, do kochającej rodziny…

Źródło: www.dailymail.co.uk

Królowa Elżbieta II na ostatnim oficjalnym portrecie. Uwagę zwraca ten szczegół!
Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. W mediach społecznościowych pojawił się ostatni oficjalny portret monarchini. Uwagę w szczególności zwraca pewien...

Oceń ten artykuł 0 0