Kosmos bliżej Polski? Pierwszy w kraju silnik rakietowy na paliwo ciekłe - zbudowali go studenci z AGH.

Czyżby podbój kosmosu i polskie misje na Marsa nieco się do nas przybliżyły? Studenci z AGH wiedzą co to prawdziwy ODLOT :)

Spektakularny sukces! AGH SPACE SYSTEMS - czyli koło naukowe studentów z AGH dokonało historycznego odpalenia rakiety :D Podobne silniki sa już znane i konstruowane na całym świecie. Niektóre modele pojawiły się również w latach 60 w Polsce, ale nigdy, do tej pory, nie zbudowano w naszym kraju pełnowymiarowego silnika rakietowego na paliwo ciekłe. Konstrukcja dostała honorową, kosmiczną nazwę - ZAWISZA. Silnik jest w pełni zdolny do pracy na pokładzie każdej rakiety.

ZAWISZA był budowany od początku 2016 roku. Progres prezentowano podczas licznych konferencji naukowych w Europie, między innymi na EUCASS w Mediolanie czy w ośrodku badawczym CERN w Genewie.

Teraz studenci pracują nad konstrukcją pierwszej w Polsce rakiety na paliwo ciekłe i walczą o studenckie mistrzostwo świata w inżynierii rakietowej. Ponadto w czerwcu 2018 roku planują wziąć udział w Spaceport America Cup - prestiżowym konkursie technologii rakietowych odbywającym się w USA

 

#i #jeszcze #z #rakieta #aghspacesystems #wimir #lokowanie #produktu #festiwal #nauki #good #time #krakow #rynek

A post shared by Matt Remake! | Szymon Kurpiel (@mattremake) on

 

Było gorąco! Testy systemów silnika rakietowego na paliwo ciekłe #hot #aghspacesystems

A post shared by Jacek G (@jacek_andrzej) on

 

Ja i Elon Musk 🚀🚀🚀 #polandcanintospace #rocket #rover #picnic #space #aghspacesystems

A post shared by Patryk Bosak (@patrykbosakahh) on

 

Ja i Elon Musk 🚀🚀🚀 #polandcanintospace #rocket #rover #picnic #space #aghspacesystems

A post shared by Patryk Bosak (@patrykbosakahh) on

Oceń ten artykuł 2 0

Ogólna ocena Kosmos bliżej Polski? Pierwszy w kraju silnik rakietowy na paliwo ciekłe - zbudowali go studenci z AGH. to: 100% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.