Ktoś zabrał fotopułapkę. Rejestrator wciąż działa - zdjęcia wysyła do urzędników

Podaje się, że ww. urządzenie wciąż przesyła materiały do pracowników urzędu. Wśród nich pojawiło się zdjęcie, obrazujące wnętrze pomieszenia, w którym znalazł się rejestrator. Na fotografii uwiecznił m.in.: meble, filiżankę oraz włączony telewizor. Szczegóły zdarzenia przytaczamy poniżej.

Gmina Potęgowo: Prosimy o zwrot urządzenia

Na facebookowej stronie pn. Gmina Potęgowo pojawił się nietypowy komunikat. W treści opublikowanego materiału czytamy:

Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę […], o jej zwrot.

Rejestrator audio-wideo jest własnością gminy i jak wskazuje za Polską Agencją Prasową portal rmf24.pl, został on zainstalowany w celu ustalenia osób podrzucających śmieci. Podkreśla się, że urządzenie jest wyposażone w czujnik. Ten, w momencie wykrycia ruchu, automatycznie uruchamia migawkę i w zależności od ustawień wykonuje: zdjęcie, serię fotografii lub materiał filmowy.

Czytaj więcej na RMF24.pl

Gmina Potęgowo: "W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na Policję"

Urzędnicy zwracają uwagę, że fotopułapka została zabrana przez osobę do tego nieuprawnioną. Wciąż jednak pracuje i przesyła im zrobione zdjęcia. W materiale załączono jedno z ostatnich, zarejestrowanych ujęć.

Do zdarzenia doszło w południowo-wschodniej części powiatu słupskiego, w województwie pomorskim. Pracownicy zaznaczali, że na zwrot urządzenia czekają do piątku, tj. do 9 września 2022 r., w sekretariacie Urzędu Gminy w Potęgowie (pok. 14).

W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na Policję – dodano.

Na ten moment nie ma informacji, czy urządzenie zostało zwrócone.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Ktoś zabrał fotopułapkę. Rejestrator wciąż działa - zdjęcia wysyła do urzędników to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze