Niemcy bez oporów "zaatakowali" polskich skoczków: "Katastrofalna polska drużyna"

Rozpoczyna się 70. Turniej Czterech Skoczni. Biało-Czerwoni mają małe szanse na wygraną. Niemiecki portal ocenił polską drużynę jednoznacznie.

Życie to nie pasmo sukcesów

Nie tak dawno rozpoczęty sezon Pucharu Świata 2011/2022 nie był dla polskiej drużyny skoczków narciarskich zbyt udany. Przyzwyczajeni do sukcesów kibice częściowo okazywali swe niezadowolenie, ale również wsparcie. W końcu nie zawsze można wygrywać. Zbliża się jedna z najważniejszych imprez sezonu. Już 29 grudnia rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni. Oczywiście później będą również inne imprezy, w tym Igrzyska Olimpijskie, jednak skupmy się na tym, co czeka nasz najbliżej.

Ostre słowa

W poprzednich latach Polacy stawali na podium i wygrywali Turniej. Obecnie liczymy na dobry występ Biało-Czerwonych, ale to nie oni są tutaj obecnie faworytami do zwycięstwa. Tymczasem niemiecki portal sportowy eurosport.de, określił naszych skoczków mianem „katastrofalnej drużyny”.

Tylko Kamil

Niemiecka redakcja okazała względy jedynie Kamilowi Stochowi. Wymienia się go wśród faworytów do zwycięstwa, ale jego szansę mają być niewielkie:

Król Kamil już dawno stał się legendą, bo wygrał wszystko przynajmniej raz, oprócz przeklętego tytułu mistrza świata w lotach narciarskich. Obrońca tytułu mistrzowskiego jest obecnie jedyną w połowie wiarygodną postacią w katastrofalnej polskiej drużynie, ale niewiele wskazuje na to, że po raz czwarty wygra TCS.

Kamil Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. Wygrał Turniej Czterech Skoczni już 3 razy, w tym ten ubiegłoroczny. Ma na swoim koncie między innymi 3 złote medale olimpijskie.

Oceń ten artykuł 0 0