Nieprzytomny 15-latek trafił do szpitala. Miał aż 3 promile alkoholu w organizmie

15-latek stracił przytomność i trafił do szpitala. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Śledczy przedstawili już zarzuty jednej osobie, a sprawę bada lokalna prokuratura.

Józefów. Pijany 15-latek trafił do szpitala. Miał 13 promile

Pijany 15-latek z podwarszawskiego Józefowa trafił do szpitala – informuje reporter RMF FM, Krzysztof Zasada. Nastolatek upił się do nieprzytomności. Badania wykazały, że miał aż 3 promile alkoholu w organizmie. Lekarze zajmujący się chłopakiem zawiadomili policję o całym incydencie. Okazało się, że alkohol sprzedano mu w jednym z lokalnych sklepów.

Policjanci powiadomieni przez szpital o pijanym do nieprzytomności dziecku przesłuchali świadków i ustalili placówkę handlową, w której bez problemu sprzedano mu alkohol

– czytamy na portalu RMF24.pl.

Sprzedała alkohol nieletniemu. Usłyszała zarzuty

43-letnia ekspedientka, która sprzedała 15-latkowi alkohol, poniesie konsekwencje za złamanie prawa. Kobieta usłyszała zarzut rozpijania małoletniego, za co grożą jej maksymalnie dwa lata pozbawienia wolności. Dziennikarz RMF FM ustalił, że sprzedawczyni przyznała się do winy i złożyła już wyjaśnienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona

Przypomnijmy, że przepisy zabraniają sprzedaży napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim oraz nietrzeźwym. Co więcej, sprzedawcy mogą zażądać okazania dokumentu tożsamości, jeśli mają wątpliwości co do wieku kupującego. Policjanci zaapelowali też do rodziców, aby rozmawiali ze swoim dziećmi na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu. Picie sporych ilości napojów alkoholowych w młodym wieku może mieć nieść za sobą poważne konsekwencje. Nie tylko prawne, ale i zdrowotne.

"Topielec w worku dryfował po rzece". Zaskakujący finał interwencji służb ratunkowych! Dlaczego ktoś utopił lalkę dla dorosłych?
Wakacje to niezwykle intensywny czas dla wszystkich służb ratunkowych, które nie mogą bagatelizować żadnych zgłoszeń. Czasem jednak zdarzają się zdarzenia nietypowe i zaskakujące, jak ta w...

Źródło: Krzysztof Zasada, Cezary Faber/RMF24.pl

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze