Popularne drażetki czekoladowe wycofane. GIS ostrzega!

Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie i na profilu w mediach społecznościowych instytucji. Główny Inspektorat Sanitarny publikuje ostrzeżenie publiczne dotyczące żwyności. Osoby uczulone na gluten nie powinny spożywać wymienionego w komunikacie produktu!

Ostrzeżenie publiczne dot. żywności

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował komunikat ws. wycofania produktu pod nazwą "Orion – Lentilky czekoladowe drażetki 130 g" z obrotu handlowego. Instytucja została poinformowana o błędzie widocznym na etykiecie w języku polskim. „Oznakowanie w języku polskim określa przedmiotowy produkt jako bezglutenowy podczas gdy na etykiecie w języku czeskim wskazana jest jego obecność” – czytamy na gov.pl.

Dystrybutor poinformował odbiorców o sprawie i wskazał na konieczność wycofania artykułów z obrotu handlowego. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces prowadzony przez producenta.

Spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej – dodaje GIS.

Osoby te nie powinny spożywać kwestionowanych partii. 

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Orion – Lentilky czekoladowe drażetki 130 g;
Wszystkie produkty bez względu na numer partii i datę minimalnej trwałości;
Dystrybutor: „BOS” Bogumił Saniewski, Józefów, ul. Poziomkowa 50, 05-119 Legionowo.

Zdjęcie znajdziesz TUTAJ.

Uwaga na tę wiadomość! CSIRT KNF ostrzega: "Nie dajcie się okraść"
CERT Polska oraz CSIRT KNF informują w mediach społecznościowych o kolejnych działaniach oszustów. Cybeprzestępcy próbują wyłudzić dane do logowania w bankowości elektronicznej. Na jakie wiadomości należy uważać?

Źródło: GIS

Oceń ten artykuł 0 0