Pozytywny wynik testu na koronawirusa. Co trzeba zrobić od 28 marca?

Od poniedziałku nie obowiązują już ostatnie z koronawirusowych obostrzeń. Co jednak powinniśmy zrobić, gdy otrzymamy pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2?

Zniesienie ostatnich obostrzeń od 28 marca 2022 roku

To dzień, na który czekaliśmy ponad 2 lata. Od poniedziałku, 28 marca 2022 roku, zniesione zostały ostatnie koronawirusowe obostrzenia. Nie obowiązuje już kwarantanna oraz izolacja po potwierdzeniu pozytywnego wyniku na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ponadto nie musimy już zakładać maseczek w prawie wszystkich przestrzeniach zamkniętych. Obowiązek zakrywania ust i nosa jest ważny już tylko w przychodniach, aptekach i szpitalach.

Od dziś koniec z maseczkami, izolacją i kwarantanną. Jest jeden wyjątek
Od 28 marca 2022 roku zniesione zostają: obowiązek zakrywania ust i nosa oraz obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę. Maseczki będziemy musieli zakładać jednak w przypadku budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz w...

Pozytywny wynik testu na koronawirusa. Co zrobić?

Choć obostrzenia przeszły do historii, to nie powinniśmy zapominać, że koronawirus wciąż jest wśród nas i nadal można zachorować na COVID-19. Co więc powinniśmy zrobić, gdy otrzymamy pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2? Przede wszystkim należy skontaktować się z lekarzem, który wdroży odpowiedni schemat leczenia. W przypadku wystąpienia ostrzejszych objawów choroby koronawirusowej nie powinniśmy zwlekać, a natychmiast udać się do szpitala.

Mam pozytywny wyniku testu na koronawirusa. Czy muszę iść na izolację?

Nie. Od 28 marca 2022 roku obowiązek izolacji został zniesiony. W związku z tym, po otrzymywaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, nie musimy przymusowo przebywać w domu. Wyjątkiem są jednak sytuacje, w których kwarantanna lub izolacja domowa została nałożona przed 28 marca 2022 roku. Wtedy naszym obowiązkiem jest dokończenie jej na dotychczasowych zasadach.

Osoby odbywające w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia kwarantannę, izolację albo izolację w warunkach domowych są obowiązane zakończyć tę kwarantannę, izolację albo izolację w warunkach domowych na dotychczasowych zasadach

– czytamy w rozporządzeniu.

Jak zachowywać się, gdy mam koronawirusa?

Choć formalnie nie musimy pozostawać w domu przy pozytywnym wyniku testu na COVID-19, to mimo wszystko warto zachować ostrożność. Gdy jesteśmy zakażeni koronawirusem, powinniśmy unikać kontaktów z innymi ludźmi, aby nie narażać ich na zachorowanie. W czasie choroby najlepiej jest ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnych sytuacji, jak np. pójście do sklepu, apteki lub na wizytę do lekarza. Oprócz tego warto nosić w tym okresie maseczkę ochronną, aby powstrzymać możliwość szerzenia się wirusa.

Jeśli tego nie zrobisz, wkrótce stracisz dostęp do swojego konta na Facebooku
Facebook wysłał części użytkowników istotny komunikat dotyczący funkcji Facebook Protect. Jeżeli nie zostanie ona aktywowana w odpowiednim terminie, utracisz dostęp do swojego facebookowego konta.

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze