Minister zdrowia o maseczkach, izolacji i kwarantannie. Zarekomendował zmiany

Adam Niedzielski przedstawił swoją propozycję ws. zakrywania ust i nosa, nakładania kwarantanny i izolacji. Zniesienia wskazanych obostrzeń zarekomendował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Od kiedy? Czym podyktowana byłaby ta decyzja? Odpowiedź poniżej.

Minister zdrowia o propozycji zniesienia części obostrzeń

17.03.2022 roku minister zdrowia Adam Niedzielski tłumaczy: „Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania”. Decyzja w tej sprawie miałaby zostać podyktowana spadającą liczbą zakażeń COVID-19 oraz malejącą liczbą hospitalizacji w Polsce. „Brak wzrostu obciążenia szpitalnego otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego” - dodaje szef MZ.

W Radiu Plus minister tłumaczy: "Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą”. Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) z 17.03.2022, z godz. 10.29, wskazuje na 12 274 potwierdzonych przypadków, z czego 1 332 to ponowne zakażenia. Odnotowano 207 przypadków śmiertelnych. 70 883 osoby przebywają na kwarantannie. Liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalach sięga 7 357. Liczba zajętych respiratorów wynosi 457.

Farmaceuci mogą wystawiać recepty farmaceutyczne. GIF opublikował komunikat
Na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej pojawił się komunikat opublikowany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Dokument zawiera informacje dot. uprawnień zawodowych farmaceutów. GIF przypomina, że "farmaceuta posiadający prawo do...

Źródło: PAP / Urszula Gwiazda/RMF24

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze