hity na MAXXa
hity na MAXXa

Przeprowadzali rowery przez ruchliwą trasę. Niewiele brakowało do tragedii [WIDEO]

Rowerzyści wywołali niemałe zamieszanie na ruchliwej trasie, gdy chcieli przeprowadzić przez nią rowery. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do sieci trafiło nagranie zdarzenia.

Szczecin. Rowery na trzypasmowej drodze

Rowerzyści najprawdopodobniej zabłądzili i wjechali na Trasę Zamkową – jedną z ruchliwych ulic w Szczecinie. Po chwili na drodze doszło do zamieszania, bo kierujący rowerami postanowili opuścić trzypasmową jezdnię. Część samochodów musiała zatrzymać się, aby nie doprowadzić do tragedii. Ostatecznie rowerzystom udało się bezpiecznie opuścić trasę.

Nagranie zdarzenia trafiło na kanał "STOP CHAM" w serwisie YouTube. W opisie filmu podano, że na szczęście nikomu nic się nie stało.

Za barierkami po prawej jest droga dla rowerów. Starsza para turystów najwyraźniej zabłądziła i na ruchliwej drodze robi niemałe zamieszanie. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie dla wszystkich uczestników ruchu

– czytamy.

Jak prawidłowo poruszać się rowerem po mieście?

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że zaczynamy wyciągać rowery z piwnic. Osoby, które jeżdżą po ulicach miast na dwukołowcach, powinny jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Rowerzyści mogą poruszać się jezdnią, jeśli wzdłuż niej nie ma drogi dla rowerów. Wówczas należy stosować się do identycznych przepisów, jak w przypadku podróży autem. Kierujący rowerem musi m.in. przepuszczać pieszych na przejściach, jechać zgodnie z kierunkiem jazdy oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

Rowery nie mogą wjeżdżać na drogi ekspresowe i autostrady. Za złamanie powyższych przepisów rowerzysta może zostać ukarany mandatem. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku to nie kara finansowa jest najważniejsza. Liczy się bowiem nasze bezpieczeństwo na drodze!

Próbował skręcić w prawo z pasa do jazdy na wprost. "Chyba wygrał prawko w paczce chipsów" [WIDEO]
Kierowca zajechał drogę prawidłowo jadącej kobiecie, bo chciał skręcić w prawo z pasa do jazdy na wprost. Po chwili zablokował skrzyżowanie i rozpoczął kłótnię z kierującą. "Chyba wygrał prawko w paczce chipsów" -...

Oceń ten artykuł 0 0